مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:
اجرای برنامه های «دوستدار خانواده»، سیاست اصلی بانک قرض الحسنه مهر ايران

بانک و رسانه : دکترمرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، در گفتگويي با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ ازدواج و برنامه‌هاي تحکيم خانواده گفت: كاهش آسيب هاي اجتماعي و تقويت كانون خانواده و به طور كلي اجراي برنامه هاي دوستدار خانواده از سياست هاي اصلي بانك قرض الحسنه مهر ايران است.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اساس بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، به هریك از زوج‌هايي كه در سامانه بانك مركزي ثبت نام و اين بانك را به عنوان بانك عامل انتخاب كرده اند، در سال جاري به ميزان ۱۵ ميليون تومان تسهيلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت مي‌كند.

این بند تصریح می‌کند که «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موظف است همه بانكها و مؤسسات اعتباري كشور را ملزم كند به اندازه سهم خود از مجموع كليه منابع در اختيار پس انداز، جاري و سپرده قرض الحسنه بانك‌ها در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه مشاركت كرده و تسهيلات قرض الحسنه ازدواج را در اولويت نخست پرداخت قرار دهند».

به این منظور دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران در گفتگويي به اقدامات صورت گرفته در راستاي ترويج فرهنگ ازدواج و برنامه‌هاي تحکيم خانواده پرداخت.

وی با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف حمایت از جوانان و تحکيم بنيان خانواده و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي اقدام به ارائه تسهيلات قرض الحسنه ازدواج مي‌كند بيان داشت: طي ۱۲ ماهه سال گذشته بيش از ۳۲ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با مبلغ كل ۳۴۰۰ ميليارد ريال به مشتريان خود اعطا كرده است.

دکتر اکبری اضافه کرد: میزان تسهیلات اعطایي بانک قرض الحسنه مهر ايران در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ بيش از ۹۱ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: به ۱۰۰ درصد تقاضاهای ثبت شده در سامانه بانک مرکزی تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با كارمزد ۴ درصد اعطا شده است.

وی در ادامه به طرح‌های حمایتی بانک قرض الحسنه مهر ايران به منظور تحکيم کانون خانواده اشاره کرد و اذعان داشت: بانك قرض الحسنه مهر ايران به منظور حمايت و كمك به تأمين مايحتاج ضروري خانواده‌ها اقدام به راه اندازي و اجراي طرح اندوخته خانواده مهر ايران كرده است.

اکبری اضافه کرد: در این طرح با انتقال عملیات صندوق‌های خانگي به شعب بانک، توان پرداخت تسهيلات به هريک از اعضاء تا دوبرابر افزايش پيدا مي‌كند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران همچنین به آمار تسهیلات اعطايي در طرح اندوخته خانواده مهر ايران اشاره کرد و گفت: پس از اجراي اين طرح تا کنون بيش از ۶۵۲ صندوق در بانک افتتاح حساب كرده اند و با توجه به تازه اجرايي شدن اين طرح تسهيلاتي، ميزان استقبال مشتريان رو به افزايش است.

اکبری در ادامه به طرح دیگر حمایتی خانواده بانک قرض الحسنه مهر ايران اشاره کرد و بيان داشت: طرح اندوخته بانوان مهر ايران از ديگر اقدامات اجرايي بانک براي كمك به بهبود معيشت و اشتغالزايي زنان سرپرست خانواده، بانوان بد سرپرست و دختران خودسرپرست است.

وی افزود: در این طرح، بانک قرض الحسنه مهر ایران نسبت به پرداخت بیش از ۳۳ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ۳۰ ميليون ريالي جمعاً به اعتبار يک هزار ميليارد ريال اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه گفت: در حال حاضر با گذشت ۵ ماه از سال بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۲۲ فقره از این نوع وام به ارزش ۵۰۴ هزار و ۶۱۵ میليون ريال به نيازمندان معرفي شده توسط معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري پرداخت شده است.

شایان ذکر است بانک قرض الحسنه مهر ایران، به منظور حمایت از ترویج فرهنگ ازدواج و برنامه هاي تحکيم خانواده و به منظور ايجاد اطمينان خاطر والدين از تأمين آتيه فرزندان خود، طرح هاي يکم و دوم پيوند مهر ايران را ارائه كرده است.

در طرح یکم پیوند مهر ایران، جامعه هدف افرادی هستند که نزديک به سن ازدواج بوده و يا قصد ازدواج در آينده اي نزديک را دارند. اين افراد مي توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز- طرح يكم پيوند مهر ايران از تسهيلات قرض الحسنه كمك هزينه ازدواج تا سقف ۴۰۰ ميليون ريال برخوردار شوند.

در طرح دوم پیوند مهر ایران، به منظور آینده نگری براي افرادي که به تأمين آتيه خود مي انديشند، جامعه هدف افرادي هستند که فعلاً در سن ازدواج نيستند.

این افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز- طرح دوم پیوند مهر ایران از تسهيلات قرض الحسنه کمک هزينه ازدواج تا سقف ۸۰۰ ميليون ريال برخوردار شوند.

همچنین در راستای نامگذاری سال جاری با عنوان «حمايت از کالاي ايراني» و با توجه به لزوم افزايش قدرت خريد مردم در استمرار چرخه توليد و اشتغال در بنگاه هاي کوچک و متوسط که داراي زنجيره ارزش داخلي بوده و موجبات اشتغال ملي را فراهم مي نمايد، بانك قرض الحسنه مهر ايران نسبت به ارائه طرح حمايت از كالاي ايراني اقدام كرده است.

شایان ذکر است که در پی ابلاغ دستور العمل حمایت از کالای ايراني متقاضياني که داراي تسهيلات جاري نزد بانك مي باشند مي توانند به ميزان ما به التفاوت سقف تسهيلات بانكداري اجتماعي (۳۰۰ ميليون ريال) و مانده بدهي تسهيلاتي خود در بانك، تا سقف ۲۰۰ ميليون ريال از تسهيلات خريد كالاي ايراني بهره مند شوند.

بر اساس این دستورالعمل، بانک قرض الحسنه مهر ایران تا کنون تفاهم نامه‌هایی را نيز با شرکت سهامي فرش ايران، شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتی و ویژه اقتصادی، بنیاد برکت و … امضا کرده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۶/۲۰
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
برگزاری همایش روسای شعب استان گیلان بانک ایران زمین
برنامه های بورس کالای ایران در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
٦٠٠٠ میلیارد ریال اعتبار ویژه بانک آینده برای مناطق سیل زده
امکان مشارکت در پویش ملی کمک به هموطنان سیل زده با ملی فاند بانک ملی ایران
حضور بانک ملت در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه
حضور فعال و گسترده بیمه ایران در نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه
حضور فعال بیمه دانا در نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه
پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه بانک کارگشایی
اعلام ساعات کار شعب بانک آینده در نیمه اول سال ۱۳۹۸
انسجام بیمه گران زمینه ساز رشد و شکوفایی این صنعت خواهد شد
راه‌‌اندازی سامانه مدیریت تجربه مشتری (CEM) در بیمه کوثر
بانک سامان در شاخص رضایتمندی مشتریان اول شد
خرید شارژ تلفن همراه با تکانک
رکورد شکنی مرکز ارتباط ملت در پاسخگویی به مشتریان
نرخ حق‌الوکاله پست‌بانک در سال ۹۸ تعیین شد
آغاز توزیع بن‌کارت‌های فیزیکی نمایشگاه کتاب پایتخت در شعب و پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر
تمدید مهلت شرکت در جشنواره «پولتو راحت بریز!»
تقدير فتاح از مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران
حضور فعال اقتصادنوین در نمایشگاه بانک‌ و بیمه
عملکرد مطلوب بانک پارسیان در بهبود وضعیت مردم در مناطق محروم
​بانک صادرات ایران امسال با «طراوت» به دنبال تحریک تقاضای کل است
عملکرد بی سابقه بانک مهر اقتصاد در حوزه وصول مطالبات
حمایت از هنر ۸۰۰ ساله دارایی‌بافی توسط بانک سامان
بیمه دانا، فعال‌ترین شرکت بیمه در بازنشر اخبار وزارت اقتصاد
بيمه آسيا در دوازدهمین نمايشگاه بين المللي بورس، بانک و بيمه
پرداخت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش ۱۵۰ هزار ميليارد ريال در سال ۹۸
تازه ترین اخبار از کمک های بانک ملی ایران به هموطنان سیل زده
تسهیلات افق تمدید شد
آمادگی بانک توسعه صادرات برای رونق تولید
کسب رتبه یک توانگری شرکت بیمه “ما” از بیمه مرکزی ج.ا.ا
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh