مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:
اجرای برنامه های «دوستدار خانواده»، سیاست اصلی بانک قرض الحسنه مهر ايران

بانک و رسانه : دکترمرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، در گفتگويي با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ ازدواج و برنامه‌هاي تحکيم خانواده گفت: كاهش آسيب هاي اجتماعي و تقويت كانون خانواده و به طور كلي اجراي برنامه هاي دوستدار خانواده از سياست هاي اصلي بانك قرض الحسنه مهر ايران است.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اساس بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، به هریك از زوج‌هايي كه در سامانه بانك مركزي ثبت نام و اين بانك را به عنوان بانك عامل انتخاب كرده اند، در سال جاري به ميزان ۱۵ ميليون تومان تسهيلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت مي‌كند.

این بند تصریح می‌کند که «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موظف است همه بانكها و مؤسسات اعتباري كشور را ملزم كند به اندازه سهم خود از مجموع كليه منابع در اختيار پس انداز، جاري و سپرده قرض الحسنه بانك‌ها در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه مشاركت كرده و تسهيلات قرض الحسنه ازدواج را در اولويت نخست پرداخت قرار دهند».

به این منظور دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران در گفتگويي به اقدامات صورت گرفته در راستاي ترويج فرهنگ ازدواج و برنامه‌هاي تحکيم خانواده پرداخت.

وی با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف حمایت از جوانان و تحکيم بنيان خانواده و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي اقدام به ارائه تسهيلات قرض الحسنه ازدواج مي‌كند بيان داشت: طي ۱۲ ماهه سال گذشته بيش از ۳۲ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با مبلغ كل ۳۴۰۰ ميليارد ريال به مشتريان خود اعطا كرده است.

دکتر اکبری اضافه کرد: میزان تسهیلات اعطایي بانک قرض الحسنه مهر ايران در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ بيش از ۹۱ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: به ۱۰۰ درصد تقاضاهای ثبت شده در سامانه بانک مرکزی تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با كارمزد ۴ درصد اعطا شده است.

وی در ادامه به طرح‌های حمایتی بانک قرض الحسنه مهر ايران به منظور تحکيم کانون خانواده اشاره کرد و اذعان داشت: بانك قرض الحسنه مهر ايران به منظور حمايت و كمك به تأمين مايحتاج ضروري خانواده‌ها اقدام به راه اندازي و اجراي طرح اندوخته خانواده مهر ايران كرده است.

اکبری اضافه کرد: در این طرح با انتقال عملیات صندوق‌های خانگي به شعب بانک، توان پرداخت تسهيلات به هريک از اعضاء تا دوبرابر افزايش پيدا مي‌كند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران همچنین به آمار تسهیلات اعطايي در طرح اندوخته خانواده مهر ايران اشاره کرد و گفت: پس از اجراي اين طرح تا کنون بيش از ۶۵۲ صندوق در بانک افتتاح حساب كرده اند و با توجه به تازه اجرايي شدن اين طرح تسهيلاتي، ميزان استقبال مشتريان رو به افزايش است.

اکبری در ادامه به طرح دیگر حمایتی خانواده بانک قرض الحسنه مهر ايران اشاره کرد و بيان داشت: طرح اندوخته بانوان مهر ايران از ديگر اقدامات اجرايي بانک براي كمك به بهبود معيشت و اشتغالزايي زنان سرپرست خانواده، بانوان بد سرپرست و دختران خودسرپرست است.

وی افزود: در این طرح، بانک قرض الحسنه مهر ایران نسبت به پرداخت بیش از ۳۳ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ۳۰ ميليون ريالي جمعاً به اعتبار يک هزار ميليارد ريال اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه گفت: در حال حاضر با گذشت ۵ ماه از سال بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۲۲ فقره از این نوع وام به ارزش ۵۰۴ هزار و ۶۱۵ میليون ريال به نيازمندان معرفي شده توسط معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري پرداخت شده است.

شایان ذکر است بانک قرض الحسنه مهر ایران، به منظور حمایت از ترویج فرهنگ ازدواج و برنامه هاي تحکيم خانواده و به منظور ايجاد اطمينان خاطر والدين از تأمين آتيه فرزندان خود، طرح هاي يکم و دوم پيوند مهر ايران را ارائه كرده است.

در طرح یکم پیوند مهر ایران، جامعه هدف افرادی هستند که نزديک به سن ازدواج بوده و يا قصد ازدواج در آينده اي نزديک را دارند. اين افراد مي توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز- طرح يكم پيوند مهر ايران از تسهيلات قرض الحسنه كمك هزينه ازدواج تا سقف ۴۰۰ ميليون ريال برخوردار شوند.

در طرح دوم پیوند مهر ایران، به منظور آینده نگری براي افرادي که به تأمين آتيه خود مي انديشند، جامعه هدف افرادي هستند که فعلاً در سن ازدواج نيستند.

این افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز- طرح دوم پیوند مهر ایران از تسهيلات قرض الحسنه کمک هزينه ازدواج تا سقف ۸۰۰ ميليون ريال برخوردار شوند.

همچنین در راستای نامگذاری سال جاری با عنوان «حمايت از کالاي ايراني» و با توجه به لزوم افزايش قدرت خريد مردم در استمرار چرخه توليد و اشتغال در بنگاه هاي کوچک و متوسط که داراي زنجيره ارزش داخلي بوده و موجبات اشتغال ملي را فراهم مي نمايد، بانك قرض الحسنه مهر ايران نسبت به ارائه طرح حمايت از كالاي ايراني اقدام كرده است.

شایان ذکر است که در پی ابلاغ دستور العمل حمایت از کالای ايراني متقاضياني که داراي تسهيلات جاري نزد بانك مي باشند مي توانند به ميزان ما به التفاوت سقف تسهيلات بانكداري اجتماعي (۳۰۰ ميليون ريال) و مانده بدهي تسهيلاتي خود در بانك، تا سقف ۲۰۰ ميليون ريال از تسهيلات خريد كالاي ايراني بهره مند شوند.

بر اساس این دستورالعمل، بانک قرض الحسنه مهر ایران تا کنون تفاهم نامه‌هایی را نيز با شرکت سهامي فرش ايران، شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتی و ویژه اقتصادی، بنیاد برکت و … امضا کرده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۶/۲۰
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                     
آخرین اخبار
قطعی سامانه های بانک ملت در بامداد روزهای ۲۹ و ۳۰ شهریور
​آغاز پرداخت حق تقدم سهام بیمه سرمد در شعب بانک صادرات ایران
صورت های مالی بانک توسعه صادرات در سال ۹۶ تصویب شد
تامین اجتماعی در تنگناهای اقتصادی همسو با دولت پشتیبان نیروهای مولد کشور است
معارفه مدیر شعب بانک ایران زمین در استانهای غرب کشور
بانک ملی ایران به حدود ۱۰۰ هزار نفر تسهیلات ازدواج پرداخت کرد
چهارمین دوره مسابقه عکاسی «محرمِ ایران زمین» در قاب تصویر
فروش بليط بازي پديده خراسان و تراکتور سازي تبريز در شعب موسسه اعتباري کوثر
بیمه های خُرد می تواند به افزایش سطح اشتغال و رفاه در کشور منتهی شود
تسهیلات ۲۰ میلیونی با کارمزد ۳ درصد به دانشجويان اعطا مي‌شود
افتتاح فضای کار اشتراکی مرکز توسعه فن‌آوری‌های نوین مالی بانک‌انصار
بهره‌برداری از سد تنگ ارم دشتستان بوشهر با حمایت بانک صادرات ایران آغاز شد
​فراخوان ثبت نام در رویداد استارتاپ تریگر شهرتک
آموزش خدمات بانکداری‌الکترونیک در شبکه سیمای بانک‌پاسارگاد
۵۰۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی و۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ریالی
آموزش نرم افزار فناوران به نمایندگان استانی بیمه سرمد
«ملی پلاس» بانک ملی ایران، انقلاب شعب در نظام بانکی
۳۱ شهریور آخرین فرصت برای شرکت در قرعه کشی بانک سینا
کمک تسهیلاتی بانک ملی ایران به رونق بخش های اقتصادی کشور
برنامه بانک ایران زمین برای صرفه جویی آب
وصول بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان مالیات در ۵ ماهه نخست امسال
راه اندازی سرویس ویکی در اينترنت بانک، بانک قرض الحسنه مهر ايران
چارچوب و ملاحظات افزایش سقف تسهیلات مسکنچارچوب و ملاحظات افزایش سقف تسهیلات مسکن
ترکیب پرتفوی بیمه دانا متعادل شده است
خدمات گروه مالی سامان برای فعالان شیرینی و شکلات ایران
اقدام بانک مهر اقتصاد در بخشش وجه التزام قابل تقدیر است
بخشش جریمه تاخیر مشتریان بانک کارآفرین تا پایان شهریور ۹۷
تنفس تازه ۲۳۷ بنگاه اقتصادی با تسهیلات بانک ملّی ایران
​تقدیر استاندار ایلام از تلاش‌های بانک صادرات ایران برای توسعه اشتغال
بانک توسعه تعاون حامی تعاونی هاست
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh