مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:
اجرای برنامه های «دوستدار خانواده»، سیاست اصلی بانک قرض الحسنه مهر ايران

بانک و رسانه : دکترمرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، در گفتگويي با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ ازدواج و برنامه‌هاي تحکيم خانواده گفت: كاهش آسيب هاي اجتماعي و تقويت كانون خانواده و به طور كلي اجراي برنامه هاي دوستدار خانواده از سياست هاي اصلي بانك قرض الحسنه مهر ايران است.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اساس بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، به هریك از زوج‌هايي كه در سامانه بانك مركزي ثبت نام و اين بانك را به عنوان بانك عامل انتخاب كرده اند، در سال جاري به ميزان ۱۵ ميليون تومان تسهيلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت مي‌كند.

این بند تصریح می‌کند که «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موظف است همه بانكها و مؤسسات اعتباري كشور را ملزم كند به اندازه سهم خود از مجموع كليه منابع در اختيار پس انداز، جاري و سپرده قرض الحسنه بانك‌ها در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه مشاركت كرده و تسهيلات قرض الحسنه ازدواج را در اولويت نخست پرداخت قرار دهند».

به این منظور دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران در گفتگويي به اقدامات صورت گرفته در راستاي ترويج فرهنگ ازدواج و برنامه‌هاي تحکيم خانواده پرداخت.

وی با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف حمایت از جوانان و تحکيم بنيان خانواده و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي اقدام به ارائه تسهيلات قرض الحسنه ازدواج مي‌كند بيان داشت: طي ۱۲ ماهه سال گذشته بيش از ۳۲ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با مبلغ كل ۳۴۰۰ ميليارد ريال به مشتريان خود اعطا كرده است.

دکتر اکبری اضافه کرد: میزان تسهیلات اعطایي بانک قرض الحسنه مهر ايران در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ بيش از ۹۱ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: به ۱۰۰ درصد تقاضاهای ثبت شده در سامانه بانک مرکزی تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با كارمزد ۴ درصد اعطا شده است.

وی در ادامه به طرح‌های حمایتی بانک قرض الحسنه مهر ايران به منظور تحکيم کانون خانواده اشاره کرد و اذعان داشت: بانك قرض الحسنه مهر ايران به منظور حمايت و كمك به تأمين مايحتاج ضروري خانواده‌ها اقدام به راه اندازي و اجراي طرح اندوخته خانواده مهر ايران كرده است.

اکبری اضافه کرد: در این طرح با انتقال عملیات صندوق‌های خانگي به شعب بانک، توان پرداخت تسهيلات به هريک از اعضاء تا دوبرابر افزايش پيدا مي‌كند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران همچنین به آمار تسهیلات اعطايي در طرح اندوخته خانواده مهر ايران اشاره کرد و گفت: پس از اجراي اين طرح تا کنون بيش از ۶۵۲ صندوق در بانک افتتاح حساب كرده اند و با توجه به تازه اجرايي شدن اين طرح تسهيلاتي، ميزان استقبال مشتريان رو به افزايش است.

اکبری در ادامه به طرح دیگر حمایتی خانواده بانک قرض الحسنه مهر ايران اشاره کرد و بيان داشت: طرح اندوخته بانوان مهر ايران از ديگر اقدامات اجرايي بانک براي كمك به بهبود معيشت و اشتغالزايي زنان سرپرست خانواده، بانوان بد سرپرست و دختران خودسرپرست است.

وی افزود: در این طرح، بانک قرض الحسنه مهر ایران نسبت به پرداخت بیش از ۳۳ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ۳۰ ميليون ريالي جمعاً به اعتبار يک هزار ميليارد ريال اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه گفت: در حال حاضر با گذشت ۵ ماه از سال بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۲۲ فقره از این نوع وام به ارزش ۵۰۴ هزار و ۶۱۵ میليون ريال به نيازمندان معرفي شده توسط معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري پرداخت شده است.

شایان ذکر است بانک قرض الحسنه مهر ایران، به منظور حمایت از ترویج فرهنگ ازدواج و برنامه هاي تحکيم خانواده و به منظور ايجاد اطمينان خاطر والدين از تأمين آتيه فرزندان خود، طرح هاي يکم و دوم پيوند مهر ايران را ارائه كرده است.

در طرح یکم پیوند مهر ایران، جامعه هدف افرادی هستند که نزديک به سن ازدواج بوده و يا قصد ازدواج در آينده اي نزديک را دارند. اين افراد مي توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز- طرح يكم پيوند مهر ايران از تسهيلات قرض الحسنه كمك هزينه ازدواج تا سقف ۴۰۰ ميليون ريال برخوردار شوند.

در طرح دوم پیوند مهر ایران، به منظور آینده نگری براي افرادي که به تأمين آتيه خود مي انديشند، جامعه هدف افرادي هستند که فعلاً در سن ازدواج نيستند.

این افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز- طرح دوم پیوند مهر ایران از تسهيلات قرض الحسنه کمک هزينه ازدواج تا سقف ۸۰۰ ميليون ريال برخوردار شوند.

همچنین در راستای نامگذاری سال جاری با عنوان «حمايت از کالاي ايراني» و با توجه به لزوم افزايش قدرت خريد مردم در استمرار چرخه توليد و اشتغال در بنگاه هاي کوچک و متوسط که داراي زنجيره ارزش داخلي بوده و موجبات اشتغال ملي را فراهم مي نمايد، بانك قرض الحسنه مهر ايران نسبت به ارائه طرح حمايت از كالاي ايراني اقدام كرده است.

شایان ذکر است که در پی ابلاغ دستور العمل حمایت از کالای ايراني متقاضياني که داراي تسهيلات جاري نزد بانك مي باشند مي توانند به ميزان ما به التفاوت سقف تسهيلات بانكداري اجتماعي (۳۰۰ ميليون ريال) و مانده بدهي تسهيلاتي خود در بانك، تا سقف ۲۰۰ ميليون ريال از تسهيلات خريد كالاي ايراني بهره مند شوند.

بر اساس این دستورالعمل، بانک قرض الحسنه مهر ایران تا کنون تفاهم نامه‌هایی را نيز با شرکت سهامي فرش ايران، شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتی و ویژه اقتصادی، بنیاد برکت و … امضا کرده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۶/۲۰
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
برگزاری مجمع بانک مهر اقتصاد استان خوزستان
پرداخت سه هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در بانک کارگشایی
چقازردی: سپرده‌های بانک سپه از یک هزار هزار میلیارد ریال عبور کرد
موسسه ملل ۸ هزار میلیاردی می شود
تحویل ۱۵۰ پژو به برندگان جشنواره قرض الحسنه بانک آینده
رکورد جدید سودآوری بیمه “ما” با رشد ۱۰۷ درصدی
برگزاری پنجمین جشنواره سالانه “بانک محبوب من”
دیواندری: باید به سمت مقررات‌گذاری برای ارزرمزها حرکت کنیم
امکان ثبت نام در آزمون استخدامی سال ۹۷ با پیام رسان بله
اقتصاد مقاومتی به سبک بانک ملت؛ پیشگامی در حمایت از دانش بنیان ها
پیشنهادات ۹ گانه برای تقویت بورس کالا به کمیسیون اقتصادی مجلس
مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک دی برگزار شد
آغاز جشنواره پذیرندگان پایانه‌های فروش بانک ایران زمین با هزاران جایزه
بانک انصار تندیس نقره ای نخستین جایزه ملی حسابرسی داخلی کشور را به دست آورد
ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به کارکنان کمیته امداد کلید می خورد
​بانک صادرات ایران استخدام می‌کند
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی و سررسید بانک پاسارگاد به بازسازی مناطق زلزله‌زده
تغییرات نظارتی و پیشگیرانه بانک تجارت
بانک گردشگری ۹ ساله شد
بانک ملی ایران عصای نظام اقتصادی کشور است
رشد ۸۲ درصدی بیمه های آتش سوزی با سیاست های صحیح بازاریابی
استقرار مدیریت ریسک در صنعت بیمه زیرساخت حاکمیت شرکتی است
حمايت کوثر از انجمن اوتيسم کاشان
قدردانی از بانک سامان در همایش ملی تجلیل از برگزیدگان مسئولیت‌پذیر اجتماعی
پيام قدرداني بانك آينده از مشتريان خود
آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی ایران
حمایت از اشتغال و کسب و کار با اعطای تسهیلات بدون سود
اقتصاد پویا و مولد در سایه صلح جاری است
وظیفه بانک توسعه تعاون ارائه خدمات به تعاون گران است
بیمه دانا خسارت زیاندیدگان بازارچه مرزی نقده را پرداخت می‌کند
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh