مهدی احمدی، رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد:
استقبال خانه اولی ها از تسهیلات بانک مسکن در بهار ۹۷ رشد کرد

بانک و رسانه : مهدی احمدی اعلام کرد: مانده سپرده صندوق پس انداز مسکن یکم در پایان خردادماه امسال معادل ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که نشان از استقبال متقاضیان برای دریافت این تسهیلات ارزان قیمت دارد.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، گفت: صندوق پس انداز مسکن یکم ارزان ترین تسهیلات پیش بینی شده در سبد تسهیلاتی بانک مسکن است که ویژه متقاضیانی است که برای بار نخست قصد ورود به بخش خرید بازار مسکن را دارند. این تسهیلات به دو صورت زوجین و انفرادی و با نرخ سود تک رقمی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: مانده سپرده این صندوق در پایان خردادماه سال جاری معادل ۶ هزار و ۸۷۴ میلیارد تومان و به تعداد ۳۳۹ هزار و ۳۰۵ فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۷۰ درصد افزایش داشته است که نشان دهنده یک سیر صعودی میزان ورود و ثبت نام متقاضیان خرید مسکن به این صندوق پس انداز است.

به گفته وی مانده سپرده صندوق در پایان خردادماه سال گذشته معادل ۴ هزار و ۴۹ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در حال حاضر سقف تسهیلات این حساب در شهر تهران ۸۰ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل ۴۰ میلیون تومان است. نرخ سود تسهیلات نیز در محدوده بافت فرسوده معادل ۶ درصد و در سایر نقاط شهری معادل ۸ درصد، حداقل مدت انتظار اولیه ۱۲ ماه و مدت بازپرداخت آن حداکثر ۱۲ سال است که بازپرداخت تسهیلات طبق درخواست کتبی گیرنده تسهیلات به صورت ساده یا پلکانی (سالانه و دوره‌ای) امکان‌پذیر خواهد بود.

دارندگان حساب‌های صندوق پس‎‎انداز مسکن یکم قادر خواهند بود پس از گذشت حداقل ۱۲ ماه (۲ دوره) از تاریخ افتتاح حساب خود با رعایت متوسط موجودی‌های لازم، از سقف تسهیلات با سپرده طرح برخوردار شوند؛ بنابراین چنانچه سپرده‌گذاران شهر تهران قصد دریافت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی را داشته باشند باید مبلغ ۴۰ میلیون تومان، سپرده‌گذاران شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت

برای دریافت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی باید مبلغ ۳۰ میلیون تومان و سپرده‌گذاران شهر‌های کمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت جهت اخذ تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی باید مبلغ ۲۰ میلیون تومان را به مدت یک سال در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کنند.

پیش از اردیبهشت ماه سال جاری، نرخ سود تسهیلات خرید مسکن یکم در بافت‌های فرسوده ۲ واحد درصد و در سایر مناطق شهری، ۱٫۵ واحد درصد بیشتر بود. اما در تصمیم شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم برای بار چهارم کاهش پیدا کرد و همین موضوع منجر به کاهش مبلغ اقساط پرداختی از متقاضیان اخذ تسهیلات صندوق یکم می شود.

در عین حال رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، مانده سپرده صندوق پس انداز مسکن را نیز در پایان خردادماه سال جاری معادل ۹ هزار و ۹۷ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به پایان سال گذشته ۷٫۹ درصد افزایش داشته است. مانده سپرده این صندوق در پایان سال ۹۶ معادل ۸ هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان بوده است.

وی در عین حال گفت: در سبد تسهیلاتی بانک مسکن یک نوع تسهیلات ویژه خرید مسکن جوانان نیز پیش بینی شده است. براساس گزارش عملکرد بانک مسکن در پایان خردادماه ۹۷، مانده سپرده این حساب نیز در مقایسه با خردادماه سال گذشته از یک روند صعودی مناسب برخوردار بوده است.

وی با اشاره به جزئیات این گزارش تصریح کرد: مانده این نوع سپرده از مبلغ یک هزار و ۶۵۳ میلیارد تومان در پایان سال ۹۶ به یک هزار و ۶۹۸ میلیارد تومان در پایان فصل بهار امسال رسیده است که با ۲٫۷ درصد تغییر معادل ۴۵ میلیارد تومان رشد را نشان می دهد.

احمدی در ادامه گفت و گو با هیبنا با اشاره به روند رشد سپرده­ گذاری در دو صندوق پس انداز مسکن یکم و پس انداز مسکن و همچنین حساب سپرده مسکن جوانان، تصریح کرد: این رشد نشانه استقبال موثر متقاضیان خرید مسکن از محصولات بانک مسکن است که بیانگر کاربردی بودن تسهیلات در همین مقطع فعلی که قیمت واحدهای مسکونی افزایش پیدا کرده، می­باشد.

این مسول در بانک مسکن در عین حال افزود: خدمات تسهیلاتی موجود در بانک مسکن به متقاضیان کمک می­کند قدرت خرید را به طور نسبی افزایش دهند.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۴/۲۸
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
استوارتر از پیش در بیست و ششمین سال فعالیت بانک مهر اقتصاد
اصلاح آیین‌نامه‌های شورای عالی بیمه در دستور کار است
اجرای طرح تسهیلاتی عقیق بانک انصار با سقف ۱۰میلیارد ریال
نقش آفرینی موزه بانک ملّی ایران در استراتژی های فرهنگی کشور
اعداد از ترکیب مطلوب پرتفوی «بیمه ما» سخن می گویند
مقاله برتر بیمه آسیا در همایش ملی بیمه و توسعه
بانک صادرات ایران ١٢٠ هزار فقره وام قرض‌الحسنه پرداخت کرد
راه اندازی پورتال سهامداران حقیقی بانک ایران زمین
بانک کارآفرین ۱۹ ساله شد
تثبیت اعتبار بانک شهر با عملکرد موفق در حوزه های اجتماعی
همراه بانک تجارت ؛ اپلیکیشنی برای همه کارت ها
ارتقاء سود آوری از برنامه های راهبردی بانک است
افتتاح تعدادی از طرحهای اشتغالزایی روستایی مورد حمایت بانک سینا
تثبیت رتبه های برتر بانک ملی ایران در گزارش مهرماه شاپرک
تقویت همکاری های بانک ملت و صندوق بازنشستگی کارکنان سازمان صدا و سیما
فرماندهی انتظامی به بانکداری اجتماعی پیوست
تایید عضویت داریوش محمدی در هیات مدیره بیمه میهن
پرداخت مطالبات سپرده گذاران گلیم و گبه کرمانشاهان توسط موسسه ملل
طرح «همیاران مهر» گامی دیگر در مسیر مسئوليت هاي اجتماعي
جشن ازدواج ۵۳۲ زوج ایلامی با تسهیلات بانک تجارت
قدردانی استاندار خراسان جنوبی از بانک توسعه صادرات
تعیین تکلیف سه هزار میلیارد ریال از املاک مازاد بانک ملّی
انتشار ۲۳۸۰ خبر و محتوا از بیمه دانا در رسانه‌های گروهی
​٤٠ هزار دانش‌آموز اولین کارت بانکی خود را از بانک صادرات ایران دریافت کردند
تبدیل صدای مشتریان به خدمت ضروری است
با پرداخت هدفمند تسهیلات از تولید ایرانی حمایت کنیم
انعقاد تفاهمنامه میان بانک ملت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
آینده نگری بانک شهر با حمایت از جوانان نخبه
صورت‌های مالی ٩ ماهه بانک صادرات ایران قطعاً بهتر خواهند بود
تغییر استراتژی، بیمه «ما» را به اوج رساند
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh