دكتر حسين مهري مدیر عامل بانک صنعت و معدن؛
افزايش ۸۰ درصدي پرداخت سرمايه در گردش در راستاي رونق توليد

بانک و رسانه : دكتر حسين مهري در این نشست اعلام كرد: در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ در راستای تحقق شعار رونق تولید، مبلغ ۵۴ هزار ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش در اختيار متقاضيان قرار گرفته كه اين پرداخت ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشد ۸۰ درصدي برخوردار است.

به گزارش بانک و رسانه، در نشست ياد شده که روز هفتم مهرماه به مناسبت سالروز تأسيس اين بانك با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و فعالان عرصه خبر برگزار شد، دكتر مهري افزود: در سال ۹۷ مبلغ ۱۲۷ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال پرداخت تسهیلات به واحد‌های توليدي صورت گرفته و وصولی هاي اين بانک در سال گذشته ۷۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال پیش از آن ۶۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.
دكتر مهري با تشريح مانده تسهيلات به تفكيك بخش هاي مختلف اقتصادي اعلام داشت: مانده تسهيلات در بخش صنعت و معدن ۷۹٫۵ درصد، در بخش صادرات ۸٫۸ درصد، در بخش بازرگاني و خدمات ۵٫۸ درصد و در بخش كشاورزي ۵٫۵ درصد بوده است.
وی در خصوص فروش سهام، اموال مازاد و تمليكي اين بانك اعلام داشت: اين بانك در سال ۹۷ اقدام به واگذاري سهام، املاك مازاد و تمليكي به مبلغ ۳ هزار و ۵۸ ميليارد ريال نمود كه در سال ۹۸ نيز اين واگذاري ها با جديت دنبال مي شود.
وی در خصوص ارزش سهام این بانك در بازار سرمايه اضافه كرد: ارزش سهام شركتهاي آتيه دماوند، سرمايه گذاري صنايع شيميايي و ليزينگ صنعت و معدن در سال جاري از افزايش قابل توجهي برخوردار بوده و به عنوان نمونه ارزش سهام شركت صنايع شيميايي ايران نسبت به سال گذشته ۲۴۵ درصد رشد داشته است.
دكتر مهري در ادامه و در تبیین اهداف و برنامه های اين بانك افزود: اهم برنامه هاي بانك براي تحقق اهداف پيش بيني شده شامل استقرار بانكداري ديجيتال، حاكميت شركتي، توانمندسازي سرپرستي‌هاي استاني و شركت‌هاي ابزاري براي ارايه خدمات بهتر، كاهش سهم پرتفوي تسهيلات ارزي نسبت به تسهيلات ريالي، تلاش جدي به منظور وصول مطالبات غيرجاري بانك و فروش سهام، املاك و دارايي‌هاي مازاد مي باشد.
مديرعامل بانك صنعت و معدن در خصوص اولويت هاي اين بانك در تامين مالي طرح هاي توليدي يادآور شد: سرمايه در گردش مورد نياز واحدهاي توليدي براي تأمين مواد اوليه و تجهيزات مورد نياز در اولويت پرداخت قرار دارد و در مرحله بعد تكميل پروژه‌هاي ايجادي نيمه تمام و حمايت از طرح‌هاي صادرات‌محور، دانش بنيان و Start up در بخش صنعت و معدن از اولويت برخوردارند.
دكتر مهری با بیان اینکه بانک صنعت و معدن ۵۱ طرح نیروگاهی را تامین مالی کرده است، اظهار کرد: بخشی از این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده و برخی هم در حال انجام است و از سوی دیگر این بانک تامین اعتبار ریلی و خرید هواپیما را نیز انجام داده است.
وی با تاکید بر ضرورت اجرای بانک‌داری دیجیتال در بانک صنعت و معدن، تصریح کرد: ۵۵ شعبه این بانک در سطح کشور به فعالیت مشغولند و گسترش بانکداری دیجیتال به این معناست که از این طریق در هر صنعتی در کشور شعبه مجازی خواهیم داشت.
وی در خصوص به روز رسانی ، پویائی و کارآمدتر نمودن ساختار اين بانك توضیح داد: بانك صنعت و معدن به منظور تمركز زدايي از فعاليت هاي بانكي و كوتاه كردن فرايند اعطاي تسهيلات در راستاي مشتري مداري اقدام به تفويض اختيارات به روساي شعب كرده است كه مهم ترين آنها در قالب سياست هاي اعتباري بانك در آغاز سال ۱۳۹۸ ابلاغ شده است.
اين تصميم در سالي كه از سوي مقام معظم رهبري با عنوان رونق توليد مزين شده بيانگر عزم اين بانك براي تحقق شعار ياد شده است.
رييس هيأت مديره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: عدم کفایت سرمایه و میزان مطالبات ارزی از چالش‌های عمده اين بانك است.
دكتر مهري خاطرنشان كرد: تجهيز منابع از طريق خطوط اعتباري بلندمدت و ارزان قيمت بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، سپرده‌گذاري ريالي صندوق توسعه ملي، استفاده از ابزارهاي نوين تامين منابع نظير صكوك، اوراق مرابحه و گواهي سپرده، افزايش منابع سپرده‌اي بانك در تعامل با مشتريان بزرگ و با استفاده از ظرفيت شعب و بانكداري شركتي و فروش سهام، اموال مازاد و تمليكي توسط كارشناسان بانك صنعت و معدن با جديت پيگيري مي شود.
در این نشست اصغر پاك طينت عضو هيات مديره بانك صنعت و معدن اظهار داشت: اين بانك در راستاي انجام مسؤليت اجتماعي، به ايجاد زيرساخت هاي توليد و اشتغال در كشور مي پردازد و علاوه بر آن تعدادي بيمارستان، مؤسسه انتقال خون و مدرسه احداث كرده و در حوادث غير مترقبه مانند زلزله كرمانشاه نيز به ياري مردم شتافته است.
حسين عسكري عضو هيات مديره اين بانك نیز از انعقاد قرارداد همكاري با بانك شهر خبر داد و افزود: براي همكاري مشترك با بانك ملت مذاكراتي در حال انجام است تا با استفاده از پوشش مناسب شعب اين بانك ها در سطح بانكداري خرد نيز خدمات مطلوب به مشتريان ارائه شود.
عسكري در مورد حمايت از استارت آپ ها و شركت هاي دانش بنيان عنوان داشت: قراردادهايي با صندوق نوآوري و شكوفايي و همچنين صندوق توسعه ملي در دست انجام بوده و با جديت دنبال مي شود.
وی همچنین اعلام کرد : بانك صنعت و معدن با وجود تعداد كم شعب در كشور توانسته است رتبه سوم را ميان بانك ها از نظر پرداخت تسهيلات در قالب طرح رونق تولید به دست آورده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۷/۰۷
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                   
آخرین اخبار
الزام اخذ شناسه برخط شهاب برای مشتریان حقوقی بانک ملی ایران
انتشار یکصد و چهل و یکمین شماره نشریه عصر دانایی
چک‌‏هاي واگذار شده خود را در “همراه نوين” دنبال کنيد
تراز درآمدی «وبصادر» مثبت شد
بازدید سرپرست معاونت اعتبارات از شرکت داروسازی نصر
چشم انداز ۱۴۰۴ کشور مبنای جهت گیری نظام بانکی است
فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار در شعب بانک سینا
آغاز مرحله‌ داوری آثار در جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک پاسارگاد
راه‌اندازی گشت خسارت سیار، ویژه زوار اربعین
تاکنون به حدود ۶۳۰۰ زائر اربعین خدمات‌رسانی کرده‌ایم
رونق تولید و شفافیت معاملات تجاری با سامانه سککوک
بانک ملت همیشه در حوزه ریسک، پیشتاز نظام بانکی کشور بوده است
برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی در غرب کشور با حمایت بانک شهر
رایزنی مدیرعامل بانک ملت با سرکنسول ایران در نجف
پرداخت بیش از ۴۵ میلیارد تومان خسارت به زائرین کربلا
ابتکار تازه بانک پاسارگاد در ارائه کارت های هدیه
ثبت نشان تجاری بانک کارآفرین در سیستم بین‌المللی مادرید
بانک صادرات ایران سه هزار و ۴۵۵ فقره وام قرض‌الحسنه مشاغل خانگی پرداخت کرد
بیمه رازی با مرکز آموزش بازرگانی تفاهم نامه همکاری امضاء کرد
نگاهی به عملکرد بانک توسعه صادرات در آستانه ۲۹ مهرماه روزملی صادرات
تلاش های بانک قرض الحسنه مهرایران برای توسعه خدمات بانکداری الکترونيک
ادامه ارائه خدمات نوین بانکی به زوار اربعین حسینی
رشد ۲۹ و ۲۲ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالای ایران
ادامه مسیر «هر جا سخن از اعتماد است، نام بانک ملی ایران می درخشد» با «اعتماد می ماند»
تشریح برنامه های بانک سینا برای افزایش سهم بازار و ارتقاء جایگاه
تلاش بانک مرکزی بر رونق صادرات غیر نفتی است
نمایشگاه عکس «محرم ایران زمین» در ایوان انتظار
مدیرعامل بانک ملی : از مدیران ریسک پذیر باید حمایت شود
دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا برگزار شد
برندگان جایزه یک میلیارد ریالی چهل و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک سپه مشخص شدند
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh