سرپرست شعبه بانک صنعت و معدن استان کرمانشاه:
ایجاد ۱۳۳۶ شغل مستقیم در استان با تسهیلات این بانک در سال ۹۶

بانک و رسانه : درسال ۹۶ سه طرح بزرگ صنعتي با تامين مالي ۹ ميليون يورويي و ۸۰ ميليارد و ۴۰۰ ميليون توماني بانك صنعت در استان كرمانشاه به بهره برداري رسيد و موجب اشتغال مستقيم تعداد ۱۳۳۶ نفر شد.

محمد كلانتري سرپرست شعبه كرمانشاه بانك صنعت و معدن در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن ضمن بيان خبر ياد شده به سئوالات اين پايگاه در خصوص نقش بانك در راستاي توسعه صنعتي استان پاسخ گفت:
استان از نظر توسعه صنعتی در چه وضعیتی قرار دارد و پتانسیل های استان برای توسعه صنعتی چیست؟
در استان كرمانشاه ۱۰۰۰ واحد توليدي ، داراي پروانه بهره برداري صنعتي فعال است كه نتيجه آن اشتغال حدوداً ۳۰ هزار نفراست؛ ۹۲ درصد اين واحدها صنايع كوچك با اشتغال كمتر از ۵۰ نفر ، ۴ درصد صنايع متوسط با اشتغال بين ۵۰ تا ۱۰۰ نفر و ۴ درصد نيز صنايع بزرگ با اشتغال بيش از ۱۰۰ نفر در حال فعالیت می باشند.
همچنين واحد هاي توليد كننده خودرو ، روغن نباتي ، سيمان ، كاشي و سراميك ، ميلگرد و تيرآهن ،‌ لبنيات ، انواع دارو ، قند و رب گوجه فرنگي از مهمترين واحدهاي صنعتي این استان است.
استان کرمانشاه با توجه به موقعيت استراتژيك و همجواري با كشور عراق داراي بهترين مزيت سرمايه گذاري جهت توليد محصولات صنعتي و صادرات به عراق و ساير كشورها است. در شهركهاي صنعتي استان، مشوق هاي معني داري جهت سرمايه گذاري وجود دارد ، از جمله قيمت زمين كه در برخي از شهركها از ۵۰ تا ۸۵ درصد كاهش قيمت داشته و وجود شهركهايي كه شامل معافيت مالياتي از ۱۳ تا ۱۵ سال می باشند و در بسياري از شهركها صنعتي استان امكانات زير بنايي از جمله ، آب ، برق ، گاز ، تلفن و فيبر نوري نيز وجود دارد.
از سوی دیگر وجود ۲۶۰ معدن فعال با ذخيره قطعي ۱۰۸۲ ميليون تن و استخراج ساليانه ۱۷٫۵ ميليون تن و وجود ۲۰ نوع ماده معدني در استان از جمله : قير طبيعي ( بيتومين )‌ سنگ تزئيني ، (‌۴ نوع مرمريت ،‌لايم استون ،‌ تراورتن ،‌ گرانيت )‌ سنگ هاي ساختماني (‌سنگ لاشه و مخلوط كوهي )‌ سنگ گچ ،‌ فلدسپات ،‌خاك صنعتي دولوميت از منابع طبیعی استان کرمانشاه محسوب می شود.
بانك صنعت و معدن در فعال ساختن پتانسيل ها و ايجاد واحدهاي صنعتي در استان تاكنون چه نقشي داشته است؟

بانك صنعت و معدن بر اساس نقش توسعه اي و تخصصي خود با تزريق تسهيلات به صنعت استان ، باعث شكوفايي و فعال شدن پتانسيل صنعتي و معدني در حوزه هاي صنعت كاشي ، صنعت خودرو سازي (كه به منزله ورود استان به صنعت خودرو و گامي مهم در راستاي صنعتي شدن استان مي باشد) ، صنايع قطعه سازي خودرو هاي سبك و سنگين، فرآوري و توليد شيرين بيان بصورت بلوك و پودر ( كاملاً صادرات محور) ، فعال شدن پتانسيل هاي موجود در بخش صنايع غذايي و محصولات لبني، فرآوري قير در بخش معدن و ايجاد واحد صنعتي توليد نخ لاستيك خودروهاي سبك و سنگين شده است.
چه راهكارهايي براي ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتريان داريد؟
مهمترین عامل برای جذب مشتري و تمركز حساب مشتريان ، تنوع در محصولات و خدمات بانكي است كه در اين راستا ،‌ بر اساس سياستهاي اعتباري بانك ، با ارائه خدماتي از قبيل صدور انواع ضمانت نامه ، ‌ايجاد حدود اعتباري ،‌ ارائه تسهيلات از محل كمكهاي فني و اعتباري ، پرداخت حقوق پرسنل ،‌ ايجاد صندوق امانات و….. اين مهم عملياتي شده و نيازمند رشد مستمر در خصوص تنوع محصولات قابل ارائه مي باشد.
به موارد فوق بازاريابي و شناسايي صنعت گران خوشنام و شناساندن بانك صنعت و معدن بعنوان بانك توسعه اي – تخصصي بخش صنعت و معدن را بايد اضافه کرد ؛ همچنين رفتار كاركنان بعنوان يك تيم منسجم و پاسخ به خواسته هاي مشتريان در كمترين زمان ممكن به منظور جلب رضايت مشتريان در دستور كار شعبه قرار گرفته است ، به نحوي كه طي سال ۹۶ منابع شعبه ۳۰۰ درصد رشد داشته است.
طی سال های اخیر چه واحدهای صنعتی در استان شما بهره برداری شده و چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟
طي سال ۹۶ سه طرح با مشاركت بانك صنعت و معدن با حجم ۸۰ ميليارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات ریالی ، ۹ ميليون يورو تسهيلات ارزی و تعداد ۱۳۳۶ اشتغال مستقيم به بهره برداري رسيد. از جمله این طرح ها می توان به ايران خودرو كرمانشاه با تسهيلات ۴۵ ميليارد تومان و ميزان اشتغال ۹۰۰ نفر ، ايليا ذرت سبز با تسهيلات ارزی بيش از ۹ ميليون يورو و تسهیلات ریالی ۲۱ ميليارد تومان و اشتغال ۴۰۰ نفر و فرش رجال كرمانشاه با تسهيلات ۱۴ ميليارد و ۴۰۰ میلیون تومانی و اشتغال ۳۶ نفر اشاره کرد.
تعداد واحدهاي صنعتی در حال اجرا در استان ؟ درصد پیشرفت آنها؟
در حال حاضر تعداد ۵ طرح با مبلغ تسهيلات ارزی ۱۱۴٫۳ ميليون يورو و تسهیلات ریالی ۳۵ ميليارد تومان در حال اجرا مي باشند كه این طرح ها شامل شركت زمزم آذربايجان ( كرمانشاه ) با مبلغ تسهيلات ۵۹٫۶ ميليون يورو و برآورد اشتغال مستقيم ۱۶۴ نفر و ميزان پيشرفت فيزيك ۷۰درصد جهت توليد قوطي آلومينيومي دو تكه، شركت ذوب آهن بيستون با مبلغ تسهيلات ۵۲٫۱ ميليون يورو و برآورد اشتغال مستقيم ۲۵۳ نفر و پيشرفت فيزيكي ۷۵ درصد جهت توليد شمش فولادي، شركت كاغذ سازي بيستون تأمين با تسهیلات ریالی ۱۳ ميليارد تومانی و برآورد اشتغال مستقيم ۱۳۰ نفر و ميزان پيشرفت فيزيكي ۶۰ درصد جهت توليد انواع تست لاينر و وايت تايپ و شركت ايمان سرم با مبلغ تسهيلات ریالی ۱ ميليارد و ۷۰۰ میلیون تومانی و تسهیلات ارزی ۲٫۶ ميليون يورویی با پيشرفت فيزيكي ۷۰ درصد و اشتغال ۶۵ نفر جهت توليد انواع سرم هاي تزريقي می باشد.
 

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۳/۱۲
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
اجرای ۶۵۸ طرح اشتغال زایی مددجویان کردستان با تسهیلات بانک ملی ایران
آغاز” سه شنبه های پاسخگویی” در بیمه رازی
بیمه آسیا؛ یک گام به جلو با عملکردی ستودنی
اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در موسسه اعتباری ملل
جشنواره حساب‌های قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین آغاز شد
نرخ حق‌الوکاله بانک شهر در سال۱۴۰۰ اعلام شد
همکاری بیمه سرمد و کمیته امداد برای حمایت از ۷۷۰۷ طرح اشتغال‌زایی
دستور رسیدگی سریع مدیرعامل بیمه “ما” به پرداخت خسارت محیط‌بانان زنجانی
نخستین جشنواره فروش بیمه کوثر در سال ۱۴۰۰
انتصاب سرپرست مدیریت بیمه های اتومبیل
تقدیر از نمایندگان برتر جشنواره رازمان
پیام تبریک مدیرعامل بانک ملت در پی کسب رتبه نخست عملکرد مالی
اعلام فروشگاه های محل مصرف کارت اعتباری سهام عدالت
تقدیر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مديرعامل بانک مهر
امکان دریافت استعلامات اداری با نرم افزار فام موسسه ملل
پرداخت غیرحضوری خسارت عمر زمانی بیمه کوثر
حمایت بانک آینده از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان خوزستان
رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران
اعطای تسهیلات بانک دی به جامعه ایثارگری افزایش می‌یابد
تقدیر وزیر امور اقتصادی و دارایی از مدیرعامل بانک سپه به دلیل کسب رتبه برتر در بهینه سازی شبکه شعب
بررسی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران سایر سطوح( غیر حداقلی بگیران) به دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
جشنواره فروش بیمه های جامع عمر و پس انداز بیمه آسیا تمدید شد
نمایندگان و مشتریان شرکای راهبردی بیمه کوثر
مهمترین اقدامات بیمه مرکزی در سالی که گذشت
گروه مالی دی بازوی قابل اتکای بانک در سودآوری است
نخستین جلسه دیدار مدیران اعتباری بانک با فعالان اقتصادی در سال جدید
حمایت ٨٨٠٠ میلیاردی بانک صادرات ایران از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا
تمدید جشنواره بهار موبایل بانک سامان
بانک پاسارگاد بهار ۱۴۰۰ را با صدرنشینی در ارزش بازار سهام آغاز کرد
“وملل” با ثبت تراز مثبت۱۰۵۷ هزار میلیارد تومان پرونده ۹۹ را بست
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh