بهنام بهزادفر عنوان کرد:
بازار سرمایه، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری

بانک و رسانه : مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: متاسفانه سطح سواد مالی در کشور ما پایین است و عموم مردم هنوز با بازار سرمایه آشنا نیستند.

برنامه “گفت و گوی اقتصادی” با موضوع انتظارات سرمایه گذاران از بورس با حضور بهنام بهزادفر از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد. مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در این برنامه بازار سرمایه را بهترین گزینه سرمایه گذاری دانست و گفت: سرمایه های ورودی به بازار سرمایه به بخش مولد اقتصاد هدایت می شود.

وی با اشاره به بازدهی بازار سرمایه طی یک دهه اخیر افزود: آمار گویای این نکته است که بازدهی بازار سرمایه به مراتب بالاتر از نرخ رشد عمومی قیمت ها و کالاها و خدمات مصرفی است.

مدیر آموزش و فرهنگسازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با مروری بر میزان بازدهی بازار سرمایه از ابتدای سال تا ابتدای مرداد گفت: سکه بهار آزادی ابتدای سال ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بود که با وجود رشد انس جهانی هم اکنون به ۴ میلیون و صد هزار تومان رسیده و بازدهی منفی ۱۲ درصدی را ثبت کرد.

وی افزود: مسکن با رشد ۱۸ درصدی از متری ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای کل کشور به متری ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و دلار نیز با ثبت بازدهی منفیِ هفت درصد از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان به محدوده ۱۲ هزار تومان رسیده و این درحالی است که شاخص بورس تهران از ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد اکنون به کانال ۲۵۲ هزار واحدی وارد شده و بازدهی کم نظیری را تجربه می کند.

بهزادفر ادامه داد: همه این آمار گویای این نکته است که بازدهی بازار سرمایه مانند سایر نقاط دنیا از مجموع بازدهی بازارهای موازی بالاتر است.

مدیر آموزش و فرهنگسازی شرکت اطلاع رسانی افزود: به رغم این بازدهی اما ضریب نفوذ بازار سرمایه در ایران ۱۵ درصد است و با رقم استاندارد سایر کشورهای پیشرفته دنیا فاصله دارد و نشانه عدم شناخت بازار سرمایه در کشور است.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه می تواند پذیرای میلیون ها نفر از مردم باشد گفت: این بازار نه تنها هیچ تأثیر منفی بر نقدینگی کشور و یا آمارهای کلیدی اقتصادی کشور ندارد بلکه حتی باعث رونق تولید و اقتصاد نیز خواهد شد. علاوه بر این بورس از طریق ارز اولیه شرکت ها می تواند به تولید و تأمین مالی نیز کمک کند.

بهزادفر با اشاره به امکان تأمین مالی از طریق افزایش سرمایه ها در بورس بیان داشت: افزایش سرمایه از سه روش سود انباشته، آورده نقدی و تجدید ارزیابی دارایی امکان پذیر است که افزایش سرمایه از طریق آورده نقدی عملا باعث جذب نقدینگی عمومی خواهد شد و به تولید و رونق اقتصادی کشور کمک می کند.

وی بازار سرمایه را شفاف ترین نهاد اقتصادی خواند و گفت: متاسفانه سطح سواد مالی در کشور ما پایین است و عموم مردم هنوز از قابلیت های بازار سرمایه آگاه نیستند.

بهزادفر عنوان کرد: برخی افراد در کشور ما محافظه کار هستند و فقط به دنبال نرخ سود بانکی ثابت و تضمین شده می روند! درحالیکه بازدهی اوراق خزانه دولتی در بازار سرمایه حدود هفت درصد از بانک بیشتر و ریسک آن هم به مراتب از بانک کمتر است.

مدیر آموزش و فرهنگسازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس همچنین با اشاره به اینکه نرخ سود صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بیشتر از بانک ها است تأکید کرد: عموم مردم می توانند از این صندوق ها استفاده کنند اما نیازمند آموزش و فرهنگ سازی لازم در این حوزه هستیم.

بهزادفر با اشاره به اقدامات شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس طی سال های اخیر با آموزش و فرهنگ سازی بستر مناسبی برای شناخت بازار سرمایه ایجاد کرده و در همین مسیر نیز حرکت می کند.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۵/۰۷
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                   
آخرین اخبار
لزوم بازنگری در شرایط پرداخت تسهیلات در وضعیت کنونی اقتصاد کشور
صعود تیم کوهنوردی بیمه دانا به قله ۴۸۱۱ متری سبلان
برگزاری دوره‌های آموزش نت بانک شرکتی برای مدیران مالی شرکت‌ها
پایان مردادماه، آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب های پس انداز بانک ملی ایران
اکران همزمان فیلم های سی‌ودومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان در سرپل ذهاب
واریز سود عملکرد سال مالی ۹۷ بانک سینا
“وملل” به سود رسید
شانزدهمین شماره نشریه ارتباط ایران زمین منتشر شد
احداث سي‌وسومين مدرسه “مهرنوين”
بانک رسالت هشت ساله شد
مأموریت بانک توسعه تعاون در طرح‌های توسعه‌ای حائز اهمیت است
اهدای ۶۲۰ جایزه به کاربران همراه بانک تجارت
جذب نمایندگی بیمه زندگی بیمه رازی
تسهیلات بانک گردشگری برای ساخت جدیدترین هتل تهران
برگزاری آزمون صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی در سرمد
ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت
حمایت بانک ایران زمین از بهره برداری خط تولید جدید شرکت فولاد اکسین اهواز
حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان و نوجوانان بر محور مسئولیت اجتماعی
کمک ۳۱۳ هزار میلیارد ریالی بانک ملی ایران به رونق بخش های اقتصادی
بورس کالا ظرفیت معامله کلیه محصولات کشاورزی را داراست
ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال حمل و نقل عمومی شهري
صدور نخستین بیمه‌نامه کوثر در دفتر پلیس+۱۰
عقد تفاهم نامه حمایت شرکت آسان پرداخت از فدراسیون دو ومیدانی برای چهارمین سال متوالی (۴ سال حمایت ۴ سال افتخار )
رشد ۳۲ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن
همایش نمایندگان بیمه رازی برگزار شد
حمایت بانک سینا از چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر
اعضای سامانیوم تسهیلات کارت اعتباری می‌گیرند
با «بله» در سواحل کیش قدم بزن!
تایید صلاحیت معاون مالی بیمه ‌کوثر
اظهار رضایت مدیرعامل ارتباطات سیار از عملکرد بانک ملت
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh