حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب و کارهای نوآورانه، استارت آپها و فین تک ها

بانک و رسانه : بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه تسهیلات قرض الحسنه از کسب و کارهای نوآورانه، استارت آپها و فین تک ها حمايت مي كند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از شرکتهای دانش بنيان تا کنون اقدام به امضاي دو تفاهم‌نامه و دو الحاقيه با صندوق نوآوري و شکوفايي نموده است.
با توجه به تفاهم نامه مذکور که به امضای مدیران ارشد بانک و مسئولین صندوق نوآوری و شکوفايي رسيده است، تا كنون تعداد ۶۴۱ فقره وام قرض‌الحسنه مجموعاً به ارزش ۱۴۹ ميليارد ريال به شركتهاي دانش بنيان معرفي شده از سوي صندوق نوآوري و شكوفايي پرداخت شده است.
شایان ذکر است، همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران و صندوق مذکور از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است و تا كنون ادامه دارد.
به جز صندوق نوآوری و شکوفایی، این بانک با ستاد ويژه فناوري نانو نيز سند همکاري امضاء نموده که از محل اين تفاهم نامه تعداد ۳۰ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ۵ ميليارد و ۶۵۰ ميليون ريال پرداخت شده است. همچنين بانك قرض‌الحسنه مهر ايران با پارك فناوري پرديس نيز تفاهم‌نامه‌اي به امضا رسانده است كه بر اساس اين تفاهم‌نامه تا كنون تعداد ۸۸ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ۱۳ ميليارد و ۱۸۱ ميليون ريال اعطا شده است.
این بانک با دو شرکت دانش‌بنیان به نامهای «صندوق پژوهش و فناوری غير دولتي توسعه صادرات و فناوري شريف» و «دانش بافت» تفاهم‌نامه‌هايي جداگانه به امضا رسانده است که از محل اين تفاهم‌نامه‌ها تا کنون تعداد ۳۳ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ۴ ميليارد و ۱۵۰ ميليون ريال وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

حمایت از استارت آپها و شرکتهای نوپای فناوری بنيان

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از استارت آپها و فین تکها و سرمايه‌گذاري در اين زمينه، با همکاري شتابدهنده ستارگان فارابي اقدام به برگزاري ماراتن برنامه نويسي مالي، در تاريخ ۱۰ الي ۱۲ بهمن ماه در محل دانشگاه شهيد بهشتي نمود.
ماراتن برنامه نویسی مالی، تحت عنوان فین وارز(finwars)، يک مسابقه برنامه نويسي است. پيش از اين رويداد، براي تيم هاي شرکت کننده چالش هايي در زمينه ي مالي مطرح شده و سپس در طي اين سه روز، شرکت‌كنندگان فرصت دارند تا نسخه اي از راه حل‌هايي كه براي اين چالش‌ها يافته‌اند را ارائه كنند.
پیش از برگزاری رویداد، کارگروهی متشکل از کارشناسان بانک و نمايندگان شتاب دهنده به منظور تعيين چالشهاي رويداد تشكيل، و نيازهاي بانك در قالب چالشهاي مورد نظر احصاء شد. همزمان با برگزاري اين جلسات بانك قرض‌الحسنه مهر ايران به منظور حمايت استارت آپهاي حوزه پولي و مالي، و همچنين برطرف كردن نيازهاي بانك در حوزه‌هاي مختلف اقدام به امضاي تفاهم‌نامه همكاري با شتابدهنده نمود.
به منظور برگزاری رویداد ماراتن مالی شهید بهشتي طي همکاري اين بانک و شتابدهنده ستارگان فارابي، تبليغات، اطلاع‌رساني و توليد و انتشار اخبار در رسانه‌هاي مورد نظر انجام شد که منجر به ثبت‌نام ۱۹ تيم در فراخوان ثبت نام گرديد. هر يک از اين تيمها پس از انتخاب چالش مورد نظر خود به رقابت با يكديگر پرداختند تا به هداياي ۱۰۰، ۵۰ و ۳۰ ميليون ريالي رويداد كه از طرف بانك براي تيمهاي اول تا سوم تعيين شده بود، دست پيدا كنند. همچنين علاوه بر جوايز مذكور، بانك قرض الحسنه مهرايران براي تمامي نفرات تيمهاي راه يافته به مرحله داوري جايزه‌اي به مبلغ ۵ ميليون ريال در نظر گرفت.
در حین برگزاری رویداد ماراتن مالی، تيمي متشکل از کارکنان بانک قرض الحسنه مهرايران و كارشناسان حوزه استارت آپ وظيفه هدايت و مربيگري تيمها را بر عهده داشتند. پس از برگزاري رويداد، نهايتاً ۱۲ تيم به مرحله داوري راه يافتند كه تيمي متشكل از مديران بانك و متخصصين حوزه استارت آپ، داوري عملكرد تيم‌ها را بر عهده داشتند كه در نهايت سه تيم به عنوان تيمهاي برتر برگزيده شد.

تولید نرم افزارهای ارائه خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران توسط شرکتهای استارت آپي

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با توجه به ماهیت و رسالت خود در زمینه اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه و لزوم حرکت به سمت تکنولوژیهاي نوين در اين زمينه، در نظر دارد نرم‌افزاري به منظور مديريت صندوقهاي قرض‌الحسنه خانوادگي به مشتريان ارائه نمايد. با توجه به اينکه ارائه چنين خدمتي بر پايه فناوري اطلاعات مي‌باشد، اين بانك به منظور پياده‌سازي و بازاريابي نرم‌افزار مذكور، اقدام به برگزاري جلساتي با چندين استارت آپ نمود كه پس از برگزاري اين جلسات، يكي از شركتهاي استارت آپي فعال در حوزه پرداخت، به منظور مشاركت با بانك، براي پياده‌سازي و بازاريابي نرم‌افزار انتخاب شد.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۳/۰۱
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                   
آخرین اخبار
برگزاری جلسه هیات مدیره بازار غیر متشکل ارزی در بانک ایران زمین
ارائه خدمات ویژه بانک توسعه تعاون به تعاونی‌های تولیدی
بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
بازار متشکل ارزی دریچه‌ای برای شناخت بازار
سامانه تولید رمز یک بار مصرف بانک سینا فعال است
رقابت استارت‌آپ‌های فین‌تک و سلامت در اینوتکس ۲۰۱۹
تاکید مدیرعامل بانک ملی ایران و سفیر الجزایر بر توسعه و تحکیم روابط اقتصادی، تجاری و بانکی دو کشور
تامین اجتماعی ایران در خاورمیانه یک الگو خواهد شد
منجیان غریق تحت پوشش بیمه رازی قرار گرفتند
گشایش های اقتصادی با حمایت از رونق تولید ایجاد می شود
کاهش نرخ سود در حال حاضر تاثیری بر تولید ندارد
تحقق ۱۲۴ درصدی برنامه های بیمه “ما” در سال ۹۸
افتتاح مرکز چهارم فینووا در شهر سنندج با همت بانک آینده
استقبال مشتریان از اینترنت بانک صادرات رکورد زد
فرج‌اله قدمی مدیرعامل بانک سرمایه شد
افزایش صدور دسته چک های صیادی بانک ملی ایران
تحقق توسعه و عمران کلانشهرها با مشارکت بانک شهر
برگزاری گردهمایی مسئولین شعب مشهد و ستاد مدیریت استان های خراسان رضوی بانک ایران زمین
ارایه بیمه وکالت با همکاری وکلای سراسر کشور
تغییر ساعت کاری شعب بانک توسعه تعاون در استان‌های خوزستان، هرمزگان، گلستان و لرستان
حمایت از ورزش با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در بانک قرض الحسنه مهرایران
حسین زاده: «آموزش» عنصر جدایی ناپذیر فعالیت های بانک ملی ایران است
معامله بیش از۴۰ هزار تن انواع کالا در بورس کالای ایران
اعطاي ۱۳۵۰۰ ميليارد ريال به واحدهاي توليدي استان سمنان
​جهش ٢٢٠ درصدی درآمدهای غیرمشاع بانک صادرات ایران در اردیبهشت
تاکید مدیران عامل بانک ملت و مخابرات ایران بر تقویت همکاری ها
بانک گردشگری با تمام قوا در کنار تیم ملی والیبال است
آینده پژوهشی ضرورت صنعت بانکداری است
تقدیر از خدمات بانک ملی ایران در توسعه استان آذربایجان شرقی
برگزاری نخستین همایش آشنایی با نحوه ورود به بازار سرمایه و انواع روش های سرمایه گذاری
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh