حمایت ۵۰هزار میلیارد ریالي بانک مهر ايران از اقشار کمتر برخوردار

بانک و رسانه: مدیرعامل بانک مهر ایران خبر داد: این بانک نزدیک به ۵۰۰هزار فقره تسهيلات به ارزش حدوداً ۵۰هزار ميليارد ريال در حوزه محروميت‌زدايي و حمايت از دهک‌هاي پايين درآمدي پرداخت كرده است.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، ۵ آذرماه روز بسیج مستضعفان نام‌گذاری شده و به همین مناسبت عملکرد این بانک در حوزه محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقشار کمتر برخوردار را در گفت‌وگو با دکتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك مهر ايران مرور مي‌كنيم.

اکبری می‌گوید: از آنجایي که بانک مهر ايران يک بانك تخصصي قرض‌الحسنه است و در حوزه بانكداري خرد فعاليت مي‌كند، تنها امكان پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه به اشخاص حقيقي و با سقف مشخص را داراست. با اين حال، بانك مهر ايران با تعريف طرح‌هاي تسهيلاتي متنوع و همچنين امضاي تفاهم‌نامه با نهادهاي حمايتي مختلف، اقدامات مؤثري در حوزه اشتغال‌زايي و كارآفريني با اولويت دهك‌هاي پايين درآمدي انجام داده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این بانک اظهار می‌کند: در چارچوب يکي از اين تفاهم‌نامه‌ها، بانک مهر ايران نزديك به ۳۶۰هزار فقره تسهيلات به مبلغ ۲۹هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال به مددجويان كميته امداد پرداخته كرده است. عمده اين تسهيلات در حوزه خوداشتغالي پرداخت شده است. در واقع بانك مهر ايران سعي كرده به جاي اينكه به افراد در حوزه وام‌ معيشتي پرداخت كند، با پرداخت وام در حوزه اشتغال، اين افراد را به سمت ايجاد درآمد پايدار براي خود و خانواده‌هايشان سوق دهد. به اين صورت فرد علاوه بر اينكه براي بازپرداخت اقساط خود به مشكل برنمي‌خورد، نيازش به دريافت كمك از سوي نهادهاي حمايتي نيز كاهش مي‌يابد.

اکبری این‌طور ادامه می‌دهد: البته این تنها اقدام بانک مهر ايران براي کمک به مددجويان نهادهاي حمايتي نبوده است. اين بانك در همكاري با سازمان بهزيستي نيز۹۵۰۰ فقره تسهيلات به ارزش۱۷۰۰ ميليارد ريال پرداخت كرده است.

وی با اشاره به سایر اقدامات این بانک در حوزه اشتغال‌زایي، مي‌گويد: افزون بر اين، بانک مهر ايران همکاري‌هاي گسترده‌اي با بنياد برکت داشته و در چارچوب تفاهم‌نامه با اين بنياد، تسهيلات قابل توجهي در حوزه اشتغال و كارآفريني پرداخت كرده است. تا كنون بيش از ۹۶هزار فقره تسهيلات قرض‌الحسنه به ارزش بيش از ۱۶هزار ميليارد ريال در همكاري با بنياد بركت پرداخت شده است. گفتني است بانك مهر ايران با آستان قدس رضوي نيز همكاري داشته و ۱۷۰۰ فقره تسهيلات به مبلغ ۵۷۰ ميليارد ريال در چارچوب تفاهم‌نامه با اين آستان پرداخت كرده كه همه اين تسهيلات نيز مربوط به حوزه اشتغال‌زايي بوده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار می‌کند: این‌ها تمام اقدامات نخستين و بزرگ‌ترين بانک قرض‌الحسنه کشور براي محروميت‌زدايي و حمايت از اقشار كمتر برخوردار نيست. از آنجايي كه مسكن روستايي يكي از پاشنه آشيل‌هاي آسيب‌پذيري روستاها در حوادث طبيعي بوده است، بانك مهر ايران تسهيلاتي را نيز براي بهسازي و نوسازي خانه‌هاي روستايي پرداخت كرده است. بر اين اساس، بانك مهر ايران با همكاري بنياد مسكن انقلاب ۸۲۰۰ فقره به مبلغ ۷۲۰ ميليارد ريال در اين حوزه پرداخت كرده است. گفتني است اين همكاري ادامه دارد و هر روز به تعداد دريافت‌كنندگان اين تسهيلات افزوده مي‌شود.

وی می‌افزاید: زنان سرپرست خانوار نیز يکي از اقشاري بوده‌اند که بانک مهر ايران به آن‌ها توجه ويژه داشته است. اين بانک در همكاري با معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري، ۱۰۰۰ ميليارد ريال تسهيلات به ۳۳هزار زن سرپرست خانوار پرداخت كرده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار می‌کند: در مجموع این بانک، نزديک به ۵۰۰هزار فقره تسهيلات به ارزش حدوداً ۵۰هزار ميليارد ريال در حوزه محروميت‌زدايي و حمايت از دهك‌هاي پايين درآمدي پرداخت كرده است. عمده اين تسهيلات در ۴ سال گذشته و در حوزه اشتغال‌زايي و ايجاد درآمد پايدار براي تسهيلات‌گيرندگان پرداخت شده است. اميد كه اين اقدامات بانك مهر ايران توانسته باشد دغدغه‌هاي بخشي از مردم كشور را در حوزه اقتصادي كاهش دهد.

نوشته شده در تاریخ : ۹۹/۰۹/۰۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
سازمان تامین اجتماعی نهایت همکاری با واحدهای تولیدی دارد
فروش ۳ هزار میلیارد تومانی کوثر
در حال رایزنی برای تامین منابع افزایش مجدد حقوق بازنشستگان هستیم
نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد
فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است
پیام تسلیت مدیرعامل بانک ملت به مناسبت وفات حضرت ام البنین (س)
سومین وبینار بیمه میهن با حضور رؤسای شعب استان های شمالی
منطقه ۴ بیمه دانا به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌ها پیوست
بیمه آسیا، شرکت دخانیات ایران را تحت پوشش قرار داد
لینک بازاریابی دیجیتال؛ سرویس جدید اکوسیستم همراز بیمه رازی برای نمایندگان محترم
رونمایی از نسخه جدید همراه بانک سینا
شما هم به ما ملحق شوید!
تمامی سرویس‌های آپ به کارایی موثر بازگشت
ثبت ۲۳۴ میلیارد تومان سود خالص “وملل” در ۹ ماهه سال
ارتباط تصویری شعب استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی بیمه میهن با مدیرعامل از طریق ویدئو
تامین بیش از ۵۰ درصد تسهیلات بین بانکی توسط بانک ملت
تأمین مالی بزرگ‌ترین پروژه غرب آسیا با عاملیت بانک سپه
تقدیر شبکه فروش بیمه آسیا از عملکرد مدیر عامل و هیات مدیره
موبایلت سامان ۵٠٠ میلیون جایزه می دهد
صندوق بیمه حوادث طبیعی تحولی در حوزه آرامش عمومی به شمار می رود
رشد ۳۴ درصدی حجم معاملات در تالار محصولات صنعتی و معدنی
کمک دو میلیارد ریالی بانک پارسیان به مجمع خیرین انتقال خون
ساکنان و مالکان واحدهای مسکونی در قبال اشخاص ثالث بیمه می شوند
مشاوره حضوری بخش اعتباری بانک ملی ایران به فعالان اقتصادی
انتشار نسخه جدید «صاپ» بانک صادرات با ٨ قابلیت جدید
افزوده شدن قابلیت جدید به سامانه هریم بانک سینا
تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه ادغام بانک ها
ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح های توسعه فولاد بناب
تقدیر بیمه مرکزی از بیمه آسیا
بانک مهر پیشروترین بانک در راستای تعاليم اسلامي است
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh