مدیرعامل بانک دی در افتتاحیه ارزیابی تعالی سازمانی:
دستیابی به نتایج پایدار حاصل پیاده سازی تعالی در سازمان است

بانک و رسانه: دکتر برات کریمی، مدیرعامل بانک دی ایجاد چرخه بهبود مستمر، تقویت رویکرد فرآیندی و دستیابی به نتایج پایدار را که چکیده رفتار و تجارب موفق بهترین سازمان های دنیا است مهم ترین هدف بانک دی برای شرکت در ارزیابی تعالی سازمانی دانست.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از اداره روابط عمومی و تبلیغات، در پی شرکت بانک دی در تعالی سازمانی، جلسه افتتاحیه ارزیابی تعالی سازمانی با حضور دکتر برات کریمی، مدیرعامل، آذر محصصی، مدیر تعالی، معاونین و مدیران ارشد بانک و ارزیابان سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل بانک دی در این جلسه ضمن خیرمقدم به ارزیابان و تسلیت به مناسبت شهادت جانگداز مجاهد نستوه، سردار سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: بانک دی که در سال های گذشته توجه و اهتمام ویژه ای به پیاده سازی تعالی در سازمان داشته است در سال جاری نیز با هدف بهبود بخشیدن به مدیریت و ارتقای کیفی فعالیت‌ها و رویکردهای سازمان با عزمی جدی در این دوره از جایزه ملی تعالی سازمانی شرکت کرده تا همچنان در مسیر تعالی گام های محکمی بردارد.

کریمی ضمن قدردانی از تلاش های آذر محصصی، مدیر تعالی بانک و تمامی مدیران و همکاران بانک که با یاری تسهیلگران مقدمات حضور در ارزیابی تعالی سازمانی را فرآهم آوردند، گفت: امروزه موضوع تعالی در سازمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که با توجه به تغییر ذائقه مشتریان، انتظارات مشتریان و ذینفعان نیز از سازمان مورد نظر و خدمت رسانی آن افزایش یافته و به همین دلیل ارتباط با مراکز علمی و تبادل تجربیات موفق و بهره مندی از دانش روز بانکی و مدیریتی یک ضرورت است.

وی هدف اصلی از پیاده سازی مدل تعالی سازمانی در بانک دی را بومی سازی این مدل در بانک و نهادینه کردن آن در ذهن، رفتار و ادبیات کارکنان خدوم ستاد و شعب برشمرد و افزود: استفاده از مدل تعالی یک نظام یکپارچه و هماهنگ در تمامی واحدهای بانک و حتی زنجیره ارزش را به وجود می آورد و سبب خروج انجام عملیات واحدها از حالت جزیره ای و ایجاد رویکرد فرآیندی و چابکی از طریق روان شدن اجرای عملیات و ایجاد هم افزایی عملیات و فرآیندها می شود.

کریمی با بیان این که اجرای صحیح و اثربخش فرآیندها و توانمندسازها در شرایط معمول، حصول نتایج مطلوب و منطبق با اهداف بانک را در پی خواهد داشت یادآور شد: جذب منابع ارزان قیمت در شعب، حرکت به سمت سودآوری، ارتقای رضایتمندی مشتریان از شیوه خدمت رسانی در شعب از جمله توقعاتی است که تحقق آن پس از فرآیند ارزیابی تعالی سازمانی انتظار می رود.

مدیرعامل بانک دی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری فرآیند ارزیابی تعالی سازمانی اظهار امیدواری کرد بانک دی با همکاری موثر تمامی کارکنان با ارزیابان تعالی سازمانی طی روزهای آتی به نتایج مطلوبی دست یابد و با شناسایی نقاط بهبود و جاری سازی آن در سازمان بتواند با حرکت به سمت بهره وری و پاسخگویی هر چه مطلوب تر به مشتریان عزیز به ویژه خانواده معزز شهداء و ایثارگران که مالکان اصلی این بانک هستند در مسیر تحقق چشم انداز بانک اقدامات کاربردی تری انجام دهد.

در این جلسه آذر محصصی، مدیر تعالی بانک نیز ضمن خیرمقدم به ارزیابان تعالی سازمانی و قدردانی از حمایت های دکتر کریمی، مدیرعامل بانک دی برای برگزاری ارزیابی تعالی در بانک و حضور در این نشست با وجود مشغله های فراوان در روزهای آغازین تصدی مسئولیت ایشان تشکر کرد.

محصصی با مرور فعالیت‌های بانک در مسیر تعالی اظهار کرد: بانک دی طی چند سال گذشته به ثبات عملیاتی رسیده و ضمن تمرکز بر مدل تعالی به سمت سازمانی یادگیرنده حرکت کرده است و به عبارتی گام گذاشتن در مسیر تعالی یعنی بانک برای بهبود برنامه دارد، برنامه را به اجرا در می آورد و آن را ارزیابی می کند و به دنبال ایجاد بهبود در روند اجرای آن است.

محصصی یادآور شد: بانک دی با هدف ایجاد آمادگی و یکپارچگی بین واحدهای مختلف برای شرکت در جایزه ملی تعالی سازمانی و هماهنگی در فرآیندها طی سه نوبت همایش دی در مسیر تعالی را برگزار کرده است و انتظار می رود با توجه به آمادگی کامل تمامی همکاران شاهد کسب تندیس در این دوره از ارزیابی تعالی سازمانی باشیم.

در ادامه این جلسه دکتر حمید زاهدی به عنوان ارزیاب ارشد تیم ارزیابان تعالی به تشریح چگونگی ارزیابی طی سه روز استقرار در بانک دی پرداخت و ایجاد فضای رقابتی برای تعالی سازمان ها، ایجاد فضای مناسب برای تبادل تجربیات موفق و تشویق سازمان ها برای انجام خودارزیابی را اهداف اصلی جایزه ملی تعالی سازمانی برشمرد.

وی با اشاره به این که اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی به سازمان ها و شرکت های برتر کشور از سال ۱۳۸۲ آغاز شده است، اعلام کرد: در سال جاری نیز همایش تعالی سازمانی و معرفی سازمان های سرآمد پنجم اسفند ماه با حضور مدیران ارشد سازمان ها برگزار خواهد شد.

گفتنی است، بانک دی که در سال جاری برای رقابت در سطح تندیس بلورین در این دوره ارزیابی تعالی سازمانی حضور یافته است در سنوات گذشته نیز با حرکتی مستمر موفق شد در سال های ۱۳۹۳،۱۳۹۱، ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ گواهی تعهد به تعالی، تقدیر نامه دو ستاره، تقدیرنامه سه ستاره و تقدیرنامه چهار ستاره تعالی را از آن خود نماید.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۱۰/۱۸
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


 
آخرین اخبار
اعطای ۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی در جشنواره سورسامانی
پیگیری سانحه امروز در فرودگاه ماهشهر ازسوی بیمه ایران
انتصاب مديرعامل شرکت خدمات و پشتيباني اقتصادنوين
قطع رمز دوم ایستا از هشتم بهمن‌ماه جاری
١٣ هزار بنگاه کوچک و متوسط از بانک صادرات ایران تسهیلات دریافت کردند
بانکداری دیجیتال بانکداری مردم محور است
تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم داشتن رویکرد علمی برای پیشبرد اقدامات بانک
سیل مهربانی «بانک مهر ایران» به سیستان و بلوچستان سرازير شد
تایید صلاحیت موسی رضایی به عنوان عضو جدید هیات مدیره بیمه دانا
رفع مشکل دسترسی به سامانه همراه بانک سینا در نسخه ios
موبایلت جایگزین سامانک می‌شود
موضوع امنیت یکی از شاخص های مهم اعتماد مشتری به بانک است
وام ۱۰ میلیونی بانک سپه به سیل زدگان
وصول مطالبات، مهمترین عامل تجدید منابع مورد نیاز برای رونق تولید
آموزش و سرگرمی همزمان با «هُپ» بانک ملی ایران
اعطای جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بانک دی
فرآیند فعالسازی رمز پویا بانک توسعه صادرات
بیمه‌آسیا به مسافرین خارج از کشور، ۲۰ درصد تخفیف می‌دهد
شعبه قزوین بیمه دانا هزار میلیاردی شد
حضور بیمه نوین در دومین نمایشگاه الکامپ کرج
امضای تفاهم نامه بین بانک صنعت و معدن و سایپا
هم اندیشی مدیران بانک ملی برای تسریع امور اعتباری مشتریان
رونمایی از سامانه خدمات برخط بیمه کوثر
رشد چشمگیر منابع مهر ایران در سه سال گذشته
خدمات ارزی بانک ملی ایران، تمام قد در اختیار فعالان اقتصادی
به ازای هرشعبه بانک گردشگری، یک مدرسه می سازیم
مدیرعامل بیمه سرمد، عضو کمیسیون فناوری اطلاعات سندیکای بیمه‌گران شد
تخصص گرایی در نقش های سازمانی یک ضرورت است
مدیرعامل بیمه میهن عضو کمیسیون مالی سندیکای بیمه گران شد
بیمه آسیا برای بیست و دو سال متوالی، رتبه برتر را کسب کرد
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh