سود آوری سرمد بالاتر از صنعت بیمه

بانک و رسانه: رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد گفت: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد، در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت، مهندس مهدی مهدوی مدیرعامل و دکتر مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره، گزارشی از موفقیت‌های بیمه سرمد را در سال ۹۸ به سهامداران ارائه کردند.

در ابتدای مجمع عمومی سالیانه بیمه سرمد، مهندس مهدوی ضمن خیر مقدم به سهامداران محترم شرکت در تشریح اقدامات شرکت در سال ۹۸ گفت: در هفت سالی که از فعالیت بیمه سرمد می‌گذرد، شرکت همراه رتبه توانگری را کسب کرده است. کسب رتبه یک توانگری در این سال‌ها در حالی اتفاق افتاده که پرتفوی شرکت هم رشد زیادی داشته و فروش شرکت افزایش یافته است و در این شرایط حفط توانگری بالای شرکت کار بزرگی بوده است.

مهدوی افزود: بیمه سرمد در میان ۳۱ شرکت بیمه‌ای، از نظر توانگری در رتبه هشتم قرار دارد که طبق محاسبات انجام شده، امسال نیز خواهیم توانست که رتبه خوبی را در میان شرکت‌های بیمه‌ای در این بخش به دست آوریم.

مدیرعامل سرمد درباره میزان حق بیمه تولیدی شرکت در سال ۹۸ هم گفت: در حق بیمه تولیدی، بیمه سرمد رشد ۶۸ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است که سرمد را در رتبه هفدهم در بین شرکت‌های بیمه قرار می‌دهد.

مهندس مهدوی به این نکته هم اشاره کرده که این رشد، باعث شده که سهم بیمه سرمد در بازار بیمه کشور به ۱٫۶ درصد برسد، در حالیکه افق شرکت برای سال ۹۸ کسب سهم ۱٫۴ درصدی از بازار بوده است.

مدیرعامل سرمد در ادامه به نسبت ضریب خسارت پرداختی بیمه سرمد اشاره کرد و گفت: سهم بیمه سرمد از خسارت پرداختی در بازار ۱٫۰۸ درصد است که از این جهت، رابطه معناداری بین سهم حق بیمه و سهم خسارت پرداختی وجود دارد.

ترکیب پرتفوی سرمد نکته دیگری بود که مهدوی به آن اشاره کرد. او گفت: در صنعت بیمه سهم حق بیمه ثالث، حدود ۳۷ درصد است که این سهم در بیمه سرمد تنها ۱۰ درصد است. پایین بودن سهم حق بیمه ثالث در پرتفوی بیمه سرمد می‌تواند باعث کاهش نگرانی‌ها در بین سهامداران شود. سهم بیمه‌های آتش‌سوزی سهم در صنعت هم ۴ درصد است و این سهم در بیمه سرمد به ۹ درصد رسیده است. سهم در بیمه‌های زندگی هم در بیمه سرمد به ۱۷ درصد رسیده در حالیکه این میزان در صنعت ۱۵ درصد است.

مهدوی در مورد رشد سهام شرکت در سال ۹۸ هم گفت: این رشد در مقایسه با مدت مشابه ۳۴۰ درصد بوده و بازدهی سرمایه‌گذاری‌های شرکت هم ۲۵۹ درصد بوده که این میزان در بازار تنها ۱۸۶ درصد بوده است.

مهدوی در ادامه به خدمات نوین بیمه سرمد برای مشتریان هم اشاره کرد و راه‌اندازی مرکز تماس ۱۵۱۶ و سامانه ارزیابی پروژه‌های بیمه‌ای را از موفقیت‌های بزرگ سرمد در سال گذشته دانست.
مدیرعامل بیمه سرمد گفت: برای سال ۱۳۹۹ هم قدم‌های جدیدی برداشته خواهد شد که از آن جمله می‌توان به انتقال سهام از بازار پایه به بازار فرابورس اشاره کرد. مقدمات این انتقال انجام شده است و در سال جاری این اتفاق رخ خواهد داد. سرمایه شرکت نیز از ۲۱۰۰ میلیارد ریال به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و همچنین گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه به ۴۰۰۰ میلیارد ریال نیز تهیه خواهد شد که در مجمع فوق العاده به سمع سهامداران خواهد رسید.

سود آوری سرمد بالاتر از صنعت بیمه
مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره نیز در ادامه مجمع عمومی سالیانه بیمه سرمد درباره دستاوردهای بزرگ سرمد در سال گذشته گفت: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود. در حق بیمه تولیدی، شرکت در صنعت بیمه رتبه هفدهم را داشت که امسال قطعاً این رتبه ارتقا خواهد یافت.

دکتر کاتب افزود: در بین ۳۲ شرکت بیمه‌ای، بیمه سرمد در سرانه سودآوری در سال ۹۷، رتبه هشتم و در سود خالص رتبه نهم را داشته است.

رئیس هیئت مدیره سرمد درباره توسعه خدمات و شعب شرکت در سطح کشور هم گفت: شعب بیمه سرمد در دو سال گذشته از ۱۸ شعبه به ۴۰ شعبه افزایش یافته است. همچنین بیمه سرمد در سال ۹۵ حدود ۴ ساختمان داشت که این تعداد هم اکنون به ۱۸ ساختمان افزایش یافته است که تاثیر مهمی در افزایش سرمایه شرکت دارد.

کاتب در مورد سرانه سودآوری شرکت بیمه سرمد هم گفت: سرانه سودآوری به ازای هر نفر از پرسنل شرکت بیمه سرمد همواره از متوسط صنعت و شرکت‌های بیمه غیردولتی بالاتر بوده که این امر با توجه به رشد تعداد پرسنل شرکت، بیانگر بازدهی مناسب شرکت است. سرانه سودآوری شرکت در سال گذشته، ۱۴۰۲ میلیون ریال بوده که این میزان بر اساس آخرین آمار در صنعت بیمه ۷۲۴ میلیون ریال بوده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۹/۰۴/۱۰
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
برگزاری جلسه ارزیابی عملکرد معاونت های بازاریابی و فروش و بیمه های اشخاص و درمان بیمه
هدف بانک سینا ارائه خدمات کیفی مطابق با استانداردهای حقوق مشتری است
قدردانی استاندار کردستان از عملکرد بانک کشاورزی
راه اندازی سامانه نوین بانکداری متمرکز بانک سپه از بیستم تیر
راه اندازی نسخه همراه بانک پارسیان برای گوشی های قدیمی
توفیق عملکردی بانک سینا در حوزه بانکداری دیجیتالی
تقدیر استاندار سیستان و بلوچستان از بانک مهر ایران
دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده بانک پاسارگاد
برگزاری سمینار آموزشی تحول دیجیتال ویژه مدیران بانک سینا
انتشار شماره جدید نشریه عصردانایی
تست کرونا برای تمام کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری انجام شد
برگزاری دوره آموزش مجازی فنی و بازاریابی در بیمه آرمان
«سککوک» تحولی شگرف در بخش اعتباری سیستم بانکداری کشور ایجاد می کند
ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد
جای خالی بازار آتی سکه برای جذب نقدینگی سرگردان
انتصاب جدید در بانک آینده
جایزه مسئولیت اجتماعی به بیمه کوثر اهدا شد
بانک توسعه صادرات ۲۹ ساله شد
بیمه آسیا: ارائه خدمات بیمه ای صرفا با رعایت پروتکل های بهداشتی
شمارش معکوس قرعه کشی مسابقه «رو به حرم» بانک ملی ایران
پرداخت ۹۰۰هزار فقره تسهیلات در دوران کرونا
بیمه “ما” ۱۰ساله شد
امکانات متنوع بانکی همراه بانک موسسه اعتباری ملل
بانک ملت می تواند به معتبرترین برند بانکداری الکترونیک در کشور تبدیل شود
برگزاری اختتامیه جشنواره فروش بیمه های زندگی بیمه رازی
بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی علیه این بانک
بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩
اعلام برندگان “جشنواره همراه شهر” بانک شهر
اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین برگزار شد
لزوم تخصیص بهینه منابع در جهت سودآوری و تامین رضایت مشتریان
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh