رئیس کل بیمه مرکزی در ششمین همایش تجاری بانکی ایران_اروپا:
صنعت بیمه؛ یک صنعت بین المللی است

بانک و رسانه : ششمین همایش تجاری بانکی ایران- اروپا صبح امروز با حضور رئیس کل بانک مرکزی، رئیس کل بیمه مرکزی، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و معاون بین الملل وزارت نفت در هتل اسپیناس برگزار شد.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر همتی در این مراسم با اشاره به جایگاه صنعت بیمه در سطح بین المللی گفت: صنعت بیمه پتانسیل زیادی در توسعه روابط بنگاههای اقتصادی ایران و اروپا دارد. طی دو سال گذشته مذاکرات خیلی خوبی با سران شرکتهای بیمه اصلی و تعیین کننده اروپایی داشتیم که امیدواریم این نشست ها به نتایج خوبی منتج شود.
وی افزود: صنعت بیمه کشور در دو دهه گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده و رشد آن ۴.۵ برابر رشد GDP کشور بوده است. همچنین ضریب نفوذ بیمه در کشور به سرعت در حال افزایش بوده که براساس تصویب مجلس در برنامه ششم توسعه، باید ضریب نفوذ بیمه که در حال حاضر ۲.۳ است، بیشتر شود و این نیازمند سرمایه گذاری در صنعت بیمه است.
دکتر همتی در ادامه گفت: ضریب نفوذ بیمه در رشته های اجباری تقریبا قابل قبول است اما در رشته های اختیاری چون بیمه های عمر و آتش سوزی واحدهای مسکونی و بیمه بدنه اتومبیل به کمتر از ۲۰ درصد می رسد.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به گردش مالی سال گذشته صنعت بیمه که حدود ۱۳ میلیارد یورو بوده است،گفت: این گردش مالی، نشان دهنده ظرفیت بالای صنعت بیمه کشور است که با قدری توسعه و ترویج فرهنگ بیمه می توانیم ظرفیت های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.
وی در خصوص روابط صنعت بیمه با کشورهای اروپایی گفت: ارتباطات خوبی برای برقراری روابط اقتصادی پس از برجام با کشورهای اروپایی صورت گرفته و در حال حاضر درصد بالایی از نفت کش ها و کشتی های، کشتی رانی تحت پوشش کلوپ بین المللی IG قرار گرفته اند. در بخش اخذ پوشش بیمه اتکایی برای حوادث فاجعه آمیز نیز کارهای خوبی انجام شده است.
دکتر همتی با اشاره به ابتکار خوب بیمه مرکزی و دولت در زمان تحریم ها گفت: خوشبختانه در آن زمان که پوشش اتکایی از خارج به زیر یک درصد رسیده بود، حساب ویژه اتکایی تشکیل شد و ما توانستیم تمام صنعت کشورمان را که نیاز به پوشش اتکایی داشت، تحت پوشش قرار دهیم و در حال حاضر نیز آمادگی داریم در صورت تغییر در برجام، مجددا در چارچوب ضوابط، همان شرایط را حفظ کنیم و هیچ یک از صنایع کشور بدون پوشش بیمه ای نماند.
رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه را یک صنعت بین المللی دانست وگفت: ما از داشتن روابط بیمه ای و ارائه و دریافت پوشش اتکایی از کشورهای خارجی استقبال می کنیم. خوشبختانه در مذاکراتی که طی ۲ سال گذشته با شرکت های معتبر خارجی داشتیم، به نتایج خوبی رسیدیم و الان توانسته ایم ۳۰ درصد پوشش حوادث فاجعه آمیز کشور را که دارای سرمایه ای بالغ بر ۱,۲ میلیارد یورو است از طریق کشورهای اروپایی اتکایی کنیم.
وی افزود: در خصوص بیمه های عمر اقدامات خوبی با آلمانی ها شروع کرده ایم و برای اولین بار به سه شرکت بیمه خود، مجوز اخذ پوشش اتکایی برای بیمه های عمر را داده ایم. با این کار در نظر داریم دو هدف محصولات جدید و انتقال دانش و تجربه به داخل کشور و آموزش تخصصی نیروهای شرکت های بیمه در حوزه بیمه عمر را دنبال کنیم.
دکتر همتی همچنین از شروع بیمه پروژه توسعه فاز۱۱ پارس جنوبی از طریق بیمه گذار اروپایی به عنوان یکی از اقدامات مهم در حوزه تعاملات بین المللی یاد کرد.
دکترهمتی در خصوص روابط بین المللی صنعت بیمه گفت: ما علیرغم اعتقاد به توزیع بین المللی ریسکهای بیمه ای وتلاش برای توسعه روابط بیمه ای با اروپا همزمان سازوکارپشتیبانی ازصنعت بیمه و ارائه پوشش به ریسکهای مهم و استراتژیک کشور راکه درزمان تحریم داشتیم حفظ وتقویت کرده ایم و درصورت برگشت از مسیر برجام پوشش های لازم برای ریسکهای مهم کشور ارائه خواهیم کرد.
وی افزود: صنعت بیمه کشور پتانسیل رشد بالایی دارد وزمینه خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است. ما درکنار توسعه همکاری های بیمه ای با اروپا درچارچوب دیدگاه توزیع بین المللی ریسک نگاه به شرق و روسیه هم داریم وازظرفیتهای بیمه ای چین، هند و روسیه بهره خواهیم گرفت.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۲/۰۸
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
مجمع سالیانه بانک ملت لغو شد
بازدید مدیرعامل موسسه ملل از شعب شهر گرگان
راه‌اندازی ۳ سامانه جدید در بانک توسعه صادرات
توسعه کارت شهروندی در حوزه حمل و نقل
بانک قرض الحسنه مهر ایران از منظر حوزه زنان
بانک ها به رونق تولید و افزایش اشتغال کمک کنند
تقدیر مدیران اجرایی از تازه ترین فعالیت های استانی بانک صادرات ایران
بیمه رازی با عنوان جدید در لیگ برتر کشتی
سایت بانک ملت پربیننده ترین سایت در الکسا شد
پایگاه بانکداری تمام الکترونیک شعبه بازار بانک ملی ایران افتتاح شد
بانک صنعت و معدن ۳۰۰۰ مگاوات به مدار برق سراسری کشور افزوده است
اهدای روزانه ۱۲ سکه طلا به برندگان قرعه کشی عید تا عید باشگاه مشتریان بانک سینا
«بله» دو میلیونی شد
افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان با اصلاح دستمزد مبنای کسر حق بیمه
مدیران مناطق کشوری بیمه آرمان تعیین شدند
حضور فعال تاپ در الکامپ ٩٧
قرعه کشی جشنواره کارت های هدیه بانک کارآفرین برگزار شد
افتتاح بیمارستان شهید ستاری قرچک با نقش موثر هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد
استقبال خانه اولی ها از تسهیلات بانک مسکن در بهار ۹۷ رشد کرد
تمجید مدیر عامل بانک ملّی ایران از کارکنان فداکار شعبه نعمت آباد
گسترش چتر حمایتی بیمه برای کاهش هزینه های مردم
سازمان تامین اجتماعی در راستای توسعه کمی و کیفی مراکز درمانی برنامه های متعددی را اجرایی ساخته است
همایش «هم اندیشی مدیران بیمه سرمد و روسای استانی اداره کل رفاه بانک صادرات» در مشهد برگزار می شود
غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی شد
قدرداني کميته امداد از خدمات بانک اقتصادنوين
برگزاری هفتمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ با حمایت بانک انصار
لوح و تندیس سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی به بانک سامان اهدا شد
برگزاری نشست صميمانه مديرعامل محترم موسسه اعتباري ملل با مديران و كاركنان مازندران و گلستان
برای نخستین بار ارائه تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان خريد فرش دستباف
مجمع عمومي عادي ساليانه بيمه آسيا برگزار شد
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh