مدیرعامل بانک ملت در همایش سالیانه بنیاد نیکوکاری سلام: انجام کارهای خیر، دل بزرگ می خواهد

بانک و رسانه : مدیرعامل بانک ملت، تاسیس بنیاد نیکوکاری سلام را کاری بزرگ و ارزشمند خواند و اعلام کرد که این کار، شیرینی و حلاوت خدمت صادقانه موسسان را که از مدیران بازنشسته بانک هستند، دوباره ظاهر می کند.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در همایش سالیانه بنیاد نیکوکاری سلام با بیان این نکته که کار بانک با خدمت به مردم آمیخته است، تاکید کرد: اگر حمایت بانک ها نباشد بسیاری از کارهایی که باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال می شود به سرانجام نخواهد رسید.
وی با تاکید بر این نکته که قرارگرفتن در جایگاه خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات آنان، توفیق بزرگی است که خداوند نصیب کارکنان و مدیران بانک کرده است، ادامه داد: همه مردم چنین توفیقی را ندارند بنابراین باید از این فرصت به بهترین شکل برای گره گشایی از مشکلات نیازمندان استفاده کرد.
مدیرعامل با اشاره به این نکته که بسیاری از مردم به امید رفع مشکلات خود به دست کارکنان بانک، از خواب بیدار می شوند، تصریح کرد: اگر بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم یعنی توانسته ایم که شکرگزار خدا باشیم.
وی یادآور شد: بانک ها به ظاهر بنگاه هایی اقتصادی هستند که اولویت اولشان کسب سود است ولی نقش آن ها در زندگی مردم بسیار پررنگ است.
دکتر بیگدلی با اشاره به این نکته که بانک ملت از قدیم در انجام مسوولیت های اجتماعی پیشرو و پیشتاز بوده است، گفت: مدرسه سازی، ساخت خانه های بهداشت، بازسازی شیرخوارگاه ها، حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و کمک به ساخت و تکمیل بیمارستان ها از جمله مواردی است که بانک ملت از قدیم در انجام آن ها پیشگام بوده است.
وی با بیان این نکته که تاسیس بنیاد نیکوکاری سلام از سوی مدیران بازنشسته و پیشکسوتان بانک ملت، ریشه در گذشته دارد، تصریح کرد: موسسان این بنیاد، سال ها از خدمت به مردم در بانک ملت و رفع مشکلات آنان، لذت برده اند و این احساس در آنان ایجاد شده است که تا زمانی که نفس می کشند باید موثر واقع شوند و به بندگان خدا خدمت کنند.
مدیرعامل با تاکید بر این نکته که انجام کارهای بزرگ، دل بزرگ و وسیع می خواهد، اظهار داشت: تعداد زیادی انسان پولدار در جامعه وجود دارد که بسیاری از آن ها تمایلی به انجام کارهای خیر ندارند چون انجام کار خیر و رفع مشکلات مردم، دل بزرگ می خواهد و خدا این توفیق را به برخی از افراد داده است تا از اموال و امکانات خود در راه خدمت به خلق استفاده کنند.
وی با اشاره به این نکته که خداوند به اموال خیران، برکت می دهد، تاکید کرد: انجام کار خیر از فطرت های الهی است که در بشر متجلی می شود، تاکید کرد: توفیق الهی لازم است تا کسی در راه خیر قدم بردارد.
دکتر بیگدلی با تاکید بر این نکته که انجام کار خیر، هم برکات فردی دارد و هم برکات اخروی، ادامه داد: اثر فردی انجام کار خیر این است که خدا چندین برابر آن را به فرد نیکوکار برمی گرداند و ذهنیت خوبی در او ایجاد می کند ضمن این که جامعه را از بزهکاری پاک می کند و مصون نگه می دارد و باعث افزایش امنیت می شود.
به گفته وی، در انجام کار خیر لحظه ای زیباتر از نشاندن لبخند بر لبان نیازمندان نیست و نیاز افراد در جامعه بسیار زیاد است و ما در قبال افراد جامعه مسوولیم و باید از توفیق خدمت به مردم استفاده کنیم و از بخشی از درآمد خود برای کمک به نیازمندان استفاده کنیم.
دکتر بیگدلی با اشاره به اهدای ۱۰۱ هزار جفت کفش به کودکان نیازمند مناطق محروم از محل بودجه تبلیغات بانک ملت، اظهار داشت: یکی از وظایف همه انسان ها کمک به یکدیگر در حد توان و ظرفیت خود است و این موضوع مورد تاکید اخلاق، دین و ائمه قرار گرفته است.
وی با اشاره به این نکته که تاسیس بنیاد نیکوکاری سلام، بار دیگر تمایز بانک ملت را با سایر بانک ها نشان داد، افزود: کاری که مدیران بازنشسته بانک ملت انجام دادند کاری خاص است که در شبکه بانکی نظیر ندارد و این نشان می دهد که مدیران بازنشسته قصد ندارند که از بانک خود فاصله بگیرند و سعی دارند که از طریق بنیاد بار دیگر به مردم خدمت کنند.
مدیرعامل با تاکید بر این نکته که اگر همه کارکنان کمک کنند این بنیاد به اهداف خود خواهد رسید، اضافه کرد: تشکیل این بنیاد از سوی مدیران بازنشسته، چند مفهوم دارد که نخستین مفهوم این است که خدمت به مردم در کارکنان بانک ملت نهادینه شده است و این ریشه در فرهنگ غنی این بانک دارد.
به گفته دکتر بیگدلی، مفهوم دیگر این است که امر خیرخواهانه با زندگی کارکنان بازنشسته بانک ملت، آمیخته شده است و خوشحالم در سازمانی خدمت می کنم که همه کارکنان شاغل و بازنشسته در آن، به فکر خدمت به نیازمندان و محرومان جامعه هستند.
وی با بیان این نکته که ما امانتدار پیشکسوتان بانک هستیم، اظهار داشت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا از این امانت به خوبی حراست و پاسداری کنیم و آن را به بهترین شکل به آیندگان تحویل دهیم.
دکتر بیگدلی، وضعیت بانک ملت را در شرایط سخت اقتصادی کشور بسیار خوب خواند و با بیان این نکته که همه شاخص های این بانک رشد داشته و بهبود یافته است، گفت: رشد منابع، افزایش سهم از بازار، کاهش بهای تمام شده پول، کاهش مطالبات، شفاف سازی صورت های مالی و سودآوری و کسب سود واقعی آن هم در شرایط سخت کنونی، گواه وضعیت مطلوب بانک ملت است.
وی، مسیر حرکت مدیران بازنشسته در بنیاد نیکوکاری سلام را مسیری ارزشمند خواند و اظهار امیدواری کرد که آنان در این مسیر، بیش از پیش موفق باشند.
براساس این گزارش، محمدرضا ساروخانی رییس هیات امنای بنیاد نیکوکاری سلام نیز در این همایش به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به اهداف تاسیس بنیاد سلام، آن را منشا خیر و برکت برای کارکنان و خانواده آن ها در آینده ذکر کرد.
ساروخانی اضافه کرد: تصور این که فعالیت های خیریه مختص به افراد متمول یا اقشار خاصی از جامعه است اشتباه است و کارمندان بانک نیز به سهم خود می توانند در این امور مشارکت نمایند.
رییس هیات امنای بنیاد سلام از حمایت های دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و سایر مدیران و کارکنان بانک تشکر کرد و مشارکت آن ها در طول یک سال گذشته را فراتر از انتظار توصیف کرد.
این گزارش می افزاید در این همایش، نخستین کارت سفیر افتخاری بنیاد سلام به نام دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت صادر و به وی اهدا شد.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۱۲/۱۶
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
رمز یکبار مصرف در ملل راه اندازی گردید
یادداشت مدیرعامل بانک انصار به مناسبت سالروز حماسه بزرگ و تاریخی آزادسازی خرمشهر
نقش ارتباطات در بهبود کیفی نظام اجتماعی
اعلام ساعات کاری شعب بانک آینده در روزهای پس از شب‌های قدر
حمایت بانک صادرات ایران از نمایشگاه قرآن، نقش‌آفرینی در اقتصادِ فرهنگ است
ایجاد ۸۴ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم کشور
برنامه سامانتل برای ارتقا کیفیت خدمات در بستر دیتاسنتر جدید
مسابقه اینستاگرامی بیمه سرمد با ۵سکه تمام بهار آزادی به قید قرعه کشی
اختلال موقت در سرویس همراه بانک ایران زمین
«بله»، سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری شد
کسب ۱/۳۵ درصدی از سهم بازار بیمه کشور توسط بیمه سرمد
حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب و کارهای نوآورانه، استارت آپها و فین تک ها
موسسه اعتباری ملل ۲۱۶ ریال سود محقق کرد
استفاده از ظرفیت بانک قرض الحسنه مهر ایران برای آبادسازی روستاها
کارت به کارت از طریق اپلیکشین ۷۲۴ در بانک توسعه صادرات میسر شد
تکرار تجربه موفق «قلک پس انداز» در کانون جوانه های بانک ملی ایران
رشد تولید بیمه‌های اموال در بیمه دانا
تكذيب خبر افزايش سقف برداشت از خودپردازها
تحقق ۳۴۰ میلیارد ریال سود از سوی بانک گردشگری
۵۷ هزار تراکنش مالی توسط پایانه های فروشگاهی بانک صادرات
حضور نمایندگان بیمارستان مسیح دانشوری در بانک ملت برای ثبت نام اهدای عضو
برنامه ریزی راهبردی بانک قرض الحسنه مهر ایران براي توسعه اشتغالزايي و کارآفريني در مناطق محروم و روستاها
تخفیفات بیمه بدنه اتومبیل بیمه نوین در خرداد ماه
اعتماد مشتریان ارزشمند ترین سرمایه بانک دی است
بانک سامان به کارکنان سازمان‌ها وام می دهد
کمک ۵ میلیارد ریالی بانک ملت برای آزادی زندانیان نیازمن
وصولی های بانک سینا ۱۶۳ درصد رشد داشته است
رونق اشتغال، محور سیاست های بانک ملی ایران در سال ۹۸
نسخه جدید اپلیکیشن بیمه ملت منتشر شد
۱۶۰ پروژه برای دیجیتالی شدن در بانک ایران‌زمین
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh