دکترنوربخش در نشست خبری مشوق های اشتغال سازمان تأمین اجتماعی را تشریح کرد:
معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی برای جذب نیروهای جدید فارغ التحصیل دانشگاهی

بانک و رسانه : مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اجرای طرح مشوق های اشتغال توسط این سازمان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، بنگاههای تولیدی فعال می توانند به ازای هر دونفر نیرویی که به کار می گیرند حق بیمه یک نفر دارای شرایط زیر ۳۴ سال و مدرک کارشناسی از معافیت سهم کارفرما استفاده کنند.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در نشست خبری با خبرنگاران رسانه ها اظهار داشت: همزمان با هفته تامین اجتماعی۴۴ پروژه بیمه ای درمانی و اقتصادی به مناسبت چهل و چهارمین سال فعالیت سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور افتتاح می شود.

وی ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی به افراد فعال در کارگاههای فاقد کد و یا شاغلین کسب و کارهای خانگی می توانند را از دیگر مزایای جدید این سازمان برشمرد و افزود: این افراد با معرفی صنوف مربوطه می توانند تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرند. در همین زمینه با خانه موسیقی، خانه تئاتر، خانه سینما و مشاغل فضای مجازی تفاهم نامه هایی منعقد شده است.

دکتر نوربخش همچنین در این نشست خبری از توافق سازمان تأمین اجتماعی و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری برای ارائه خدمات به شرکتهای دانش بنیان خبر داد و گفت: دریافت حق بیمه از شرکتهای دانش بنیان با معرفی این معاونت از طریق بازرسی دفاتر قانونی خواهد بود و از محاسبه حق بیمه بر اساس ضرایب پیمان معاف شدند. رسیدگی به دفاتر قانونی شرکتهای دانش بنیان نیز در ۲ شعبه تهران به صورت تخصصی انجام خواهد شد.

وی همچنین از به نتیجه رسیدن مذاکرات سازمان تامین اجتماعی با وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای کمک به استارت آپ ها خبر داد و افزود: هیات مدیره این شرکتها از معافیت کامل حق بیمه برخوردارند و سایر افراد شاغل در این کسب و کارها تحت پوشش سازمان قرار می گیرند.

دکتر نوربخش همچنین توسعه خدمات سازمان تأمین اجتماعی به اصحاب رسانه را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد و گفت: درحال حاضر ۱۲ هزار نفر از اصحاب رسانه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و امکان افزایش افراد تحت پوشش فراهم شده است.

وی ارائه خدمات به رانندگان را از جمله خدمات سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: بیمه رانندگان با وجود عدم دریافت منابع مبروطه تداوم می یابد و مذاکراتی با سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است که تعداد بیشتری از رانندگان تحت پوشش خدمات سازمان سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص صدور غیرحضوری دفترچه‌های بیمه درمان گفت: عدم نیاز به مراجعه حضوری برای صدور و تمدید دفترچه هم اکنون در بسیاری شعب آغاز شده و تا هفته تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که دفترچه‌ها به درب منازل ارسال و نیازی به مراجعه به شعب نباشد.

مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب نیز تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد گفت: کارفرمایان علاوه بر بخشودگی جرائم از امکان تقسیط بدهی نیز بهره مند می شوند.

دکترنوربخش در پاسخ به سوالی مبنی بر روند واگذاری شرکت‌های شستا عنوان کرد: خروج از بنگاه داری، سیاست سازمان تأمین اجتماعی است و بسیاری از مشکلات موجود را مرتفع خواهد کرد. اکنون ۵۴ شرکت از ۱۳۰ بنگاه را به مزایده گذاشتیم و تعدادی در حال واگذاری است و منابع ناشی از آن در بخش های سهام داری و در محل هایی که ارزش افزوده دارد وارد خواهد شد، البته از سهام داری به طور کامل خارج نمی‌شویم و در حد ۴۰ درصد سهام دار خواهیم بود. به طور کامل و طی دو سال از بنگاه داری خارج خواهیم شد.

وی درباره حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی نیز گفت: این طرح به صورت سراسری در مراکز ملکی سازمان انجام شد و تا کنون ۷۰ میلیون نسخه الکترونیک ایجاد و ۱۵ میلیارد تومان بابت چاپ دفترچه‌ها صرفه جویی شد.

دکترنوربخش ادامه داد: حذف دفترچه در مراکز طرف قرارداد نیز در سه استان پایلوت شده و به‌زودی ۵ استان دیگر به این طرح ملحق می‌شوند و امیدواریم تا آخر سال کل مراکز تحت پوشش بروند.

وی درباره اقدامات انجام شده برای حمایت از کالای ایرانی گفت: برای این امر ۶۰۰ میلیارد تومان در بودجه پیشنهاد شده و اقدامات موثری در حال انجام است.

تلاش برای تهیه آیین‌نامه همسان سازی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: در برنامه ششم توسعه مقرر شده تا پایان سال دوم برنامه آیین نامه مربوط تهیه شود. معاونت بیمه‌ای مشغول بررسی فنی است تا آیین نامه تهیه و در بودجه ۹۸ وارد شود.

دکتر نوربخش درباره بیمه کولبران نیز اظهار کرد: مشاغل برای بیمه شدن یا باید دارای کارگاه بوده یا کد مشخص داشته باشند؛ کولبرها جزو صنوف مشخصی نیستند. اکنون ۵۰ هزار باربر تحت پوشش اند که سهم کارفرمایی شان را دولت می‌دهد اما کولبرها اگر صنوف مشخصی داشته و دارای هویت صنفی باشند می‌توانند از امکان بیمه استفاده کنند.

دکترنوربخش در ادامه با اشاره به ارائه متمرکز هفت خدمت کوتاه مدت در سازمان چون پرداخت لیست اینترنتی حق بیمه گفت: امیدواریم صدور غیرحضوری دفترچه بیمه نیز تا هفته تامین اجتماعی در تیرماه انجام شود.

ایجاد میز خدمت در شعب سازمان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ایجاد میزخدمت در شعب این سازمان خبر داد و گفت: با این کار نیازی به رفتن به طبقات مختلف و طی بوروکراسی‌ها و نوبت دهی نخواهد بود، البته به ندرت ممکن است در برخی شعب به لحاظ فیزیکی محل میزخدمت در طبقه اول نباشد و از اول تیر بسیاری نیازهای مردم برای انجام امور با دادن کدهای رهگیری در میز خدمت مرتفع می شود.

دکتر نوربخش درباره هولدینگ هگتا نیز گفت: هولدینگ هگتا، هولدینگ گردشگری است و قطار رجا، هتل‌های هما، آبادگران و چند شرکت دیگر در آن تجمیع شده‌اند. هتل های هما قبلا ضررده بود و اکنون به سوددهی رسیده است. هتل همای مشهد که ۱۴ سال مخروبه بود بازسازی شد و قطار رجا در حمل و نقل ریلی مشغول جابجایی مسافر است. اقدامات خوبی انجام شده و امید است با مذاکراتی که برای جذب سرمایه داریم نسبت به بازسازی مجموعه ها اقدام کنیم.

شایان ذکر است برای اولین بار نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در صفحه اینستاگرام این سازمان به نشانی https://www.instagram.com/taminejtemaee به صورت زنده پخش شد و به تعدادی از سوالات کاربران نیز پاسخ داده شد.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۰۳/۲۷
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
مجمع سالیانه بانک ملت لغو شد
بازدید مدیرعامل موسسه ملل از شعب شهر گرگان
راه‌اندازی ۳ سامانه جدید در بانک توسعه صادرات
توسعه کارت شهروندی در حوزه حمل و نقل
بانک قرض الحسنه مهر ایران از منظر حوزه زنان
بانک ها به رونق تولید و افزایش اشتغال کمک کنند
تقدیر مدیران اجرایی از تازه ترین فعالیت های استانی بانک صادرات ایران
بیمه رازی با عنوان جدید در لیگ برتر کشتی
سایت بانک ملت پربیننده ترین سایت در الکسا شد
پایگاه بانکداری تمام الکترونیک شعبه بازار بانک ملی ایران افتتاح شد
بانک صنعت و معدن ۳۰۰۰ مگاوات به مدار برق سراسری کشور افزوده است
اهدای روزانه ۱۲ سکه طلا به برندگان قرعه کشی عید تا عید باشگاه مشتریان بانک سینا
«بله» دو میلیونی شد
افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان با اصلاح دستمزد مبنای کسر حق بیمه
مدیران مناطق کشوری بیمه آرمان تعیین شدند
حضور فعال تاپ در الکامپ ٩٧
قرعه کشی جشنواره کارت های هدیه بانک کارآفرین برگزار شد
افتتاح بیمارستان شهید ستاری قرچک با نقش موثر هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد
استقبال خانه اولی ها از تسهیلات بانک مسکن در بهار ۹۷ رشد کرد
تمجید مدیر عامل بانک ملّی ایران از کارکنان فداکار شعبه نعمت آباد
گسترش چتر حمایتی بیمه برای کاهش هزینه های مردم
سازمان تامین اجتماعی در راستای توسعه کمی و کیفی مراکز درمانی برنامه های متعددی را اجرایی ساخته است
همایش «هم اندیشی مدیران بیمه سرمد و روسای استانی اداره کل رفاه بانک صادرات» در مشهد برگزار می شود
غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی شد
قدرداني کميته امداد از خدمات بانک اقتصادنوين
برگزاری هفتمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ با حمایت بانک انصار
لوح و تندیس سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی به بانک سامان اهدا شد
برگزاری نشست صميمانه مديرعامل محترم موسسه اعتباري ملل با مديران و كاركنان مازندران و گلستان
برای نخستین بار ارائه تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان خريد فرش دستباف
مجمع عمومي عادي ساليانه بيمه آسيا برگزار شد
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh