مهمترین اقدامات بانک صادرات در سال ۹۷

بانک و رسانه : عضو هیات‌ مدیره بانک صادرات، مهمترین فعالیت‌ها و اقدامات این بانک بورسی در سال ۹۷ را اعلام و با آمار سال ماقبل آن مقایسه کرد.

 رضا صدیق در مراسم معارفه مدیریت جدید شعب این بانک در استان کردستان درخصوص فعالیت‌ها و اقدامات بانک در سال ٩٧ و مقایسه آن با سال ٩٦ گفت: در ١٥ ماه اخیر بیش از ٤٠ هزار میلیارد تومان منابع جدید توسط بانک صادرات جذب شده که نشان از ظرفیت و قابلیت‌های فراوان نیروی انسانی و بدنه کارشناسی این بانک دارد با این حال همچنان برای ارائه خدمات متنوع به بخش‌های اقتصادی باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به مشکل تراز بانک نزد بانک مرکزی در سال ٩٦ افزود: این روند در سال ٩٧ اصلاح شد و در مسیر بهتری قرار گرفت. برداشت از منابع بانک مرکزی در شان بانک صادرات نیست و باید از سیر تحولات بانکداری، شرایط اقتصادی و تاریخ فعالیت به عنوان چراغ راه آینده درس گرفت و ضمن افزایش سهم بازار از ابزار و روش‌های نوین خدمت‌رسانی به اقتصاد و رفع دغدغه‌های تولید به بهترین وجه استفاده کرد.

این عضو هیات مدیره ادامه داد: حجم خط اعتباری ١٠.٦ هزار میلیارد تومانی دریافت شده سال ٩٦ از بانک مرکزی با تلاش‌های صورت‌گرفته تا ٩٠٠ میلیارد تومان در پایان سال ٩٧ کاهش یافت. در این مسیر با تهاتر مطالبات بانک از مشتریان دولتی با بدهی به بانک مرکزی، موفق شدیم تا ٩.٧ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های بانک به بانک مرکزی را تهاتر کنیم.

صدیق گفت: در ارتباط با مطالبات غیرجاری نیز توانستیم آن را کنترل کنیم به طوری‌که در پایان خرداد ماه مانده مطالبات برابر با مانده مطالبات پایان اسفند ماه ٩٦ است و در این ١٦ ماه، هیچ رشد مطالباتی نداشته‌ایم و امیدواریم از این به بعد شاهد کاهش آن نیز باشیم.مصارف بانک در پایان سال ٩٦ حدود ٩١.٩ هزار میلیارد تومان بود که در پایان سال ٩٧ به ١٠٦.٩ میلیارد تومان و پایان خرداد به ١١٢.٦ میلیارد تومان رسیده که با این وجود، همچنان شاهد تقاضای فراوان برای دریافت تسهیلات از بانک هستیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه بانک از ٥.٧ به بیش از ١٧.٥ هزار میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از جمله اقدامات دیگر سال ٩٧ بود که بانک را از شمولیت ماده ١٤١ خارج کرد، گفت: در سال ٩٧ زیان بانک ٣٣ درصد کاهش یافت.

عضو هیات‌ مدیره بانک صادرات تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا را دلیل اصلی فشار بر شعب خارجی عنوان کرد و در خصوص فروش اموال مازاد بانک گفت: عملکرد بانک صادرات در زمینه فروش املاک تملیکی و مازاد طی سال ٩٧ هم در تعداد و هم در مبلغ دو برابر سال ٩٦ بوده به نحوی که سال گذشته، ٥٠٠ رقبه به ارزش ٥٠٠ میلیارد تومان فروخته شده است.

صدیق با اشاره به اینکه پرداخت فیزیکی پول در حال از بین رفتن است، تاکید کرد: اپلیکیشن صاپ بهترین امکان برای استفاده و بهره‌مندی از خدمات بانکداری الکترونیک است و ٣٨ میلیون مشتری بانک صادرات می‌توانند حداقل ١٥ خدمت بانکی را با استفاده از آن به خدمت بگیرند.استقبال از طرح طراوت با گذشت تقریبا دو ماه از آغاز آن، قابل توجه است، این طرح در استان‌های بزرگ و در میان صاحبان صنایع و بنگاه‌ها مورد استقبال خوبی قرار گرفته که زنجیره تولید تا مصرف می توانند با استفاده از آن خرید و فروش اعتباری را دوباره احیا کرده و استمرار تولید را حفظ کنند.

وی افزود: این طرح می‌تواند بانکداری را متحول کند. تعهدات با این طرح، توسعه پیدا می‌کنند و خدمات بانکی از حالت تسهیلات صرف فاصله پیدا می‌کند. با استفاده از این طرح نیاز مشتریان برآورده شده و آنها از تعهدات بانکی بیشتر بهره‌مند خواهند شد.در آینده در صورت توزیع سهام عدالت ٥٠ میلیون نفر عضو این سهام، نیازمند کد بورسی هستند که شعب بانک صادرات بهترین شرایط را برای خدمات‌رسانی برای آنها فراهم کرده و می‌توانند از هم‌اکنون نسبت به تهیه کد بورسی اقدام کنند.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۴/۲۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


 
آخرین اخبار
مسئول باجه خوی بیمه نوین، کارشناس برتر صنعت بیمه معرفی شد
اعضای جدید هیات مدیره بانک کارآفرین انتخاب شدند
معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک صادرات ایران منصوب شد​
استقبال مشتریان بانک شهر از نرم افزار “رمز نت”
اخذ مالیات از بیمه های زندگی، باعث کاهش ضریب نفوذ بیمه می‌شود
بانک شهر بازوی توانمند شهرداری ها در ایجاد شهر هوشمند
برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی داوری سومین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه ای بانک پاسارگاد
رعایت سیاست های ابلاغی نهادهای بالادستی الزامی است
بیش از نیمی از تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ايران به عوامل توليد اختصاص دارد
سود سهام شرکت «سیمان‌خزر» در شعب بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود
حضور بیمه سرمد در نمایشگاه صنایع دستی بیرجند
کارشناسان بیمه آسیا از پرداخت خسارت جعلی در زابل جلوگیری کردند
تمامی صادرکنندگان ممتاز کشوری سال ۱۳۹۸ مشتری بانک توسعه صادرات ایران هستند
نقش کلیدی بانکها در نهادینه سازی مسئولیت اجتماعی در جامعه
فعالسازی رمز پویا از طریق درگاه های بانک سپه فراهم شد
بانک ایران زمین به زلزله زدگان میانه کانکس اهدا کرد
فروش بیمه نامه آتش سوزی بیمه پارسیان با تخفیفات ویژه
امکان فعال‌‌سازي غيرحضوري اينترنت‌ بانک اقتصادنوين
پروژه مرمت کاروانسرای وکیل، تابستان ۹۹ به بهره برداری می رسد
بانک پاسارگاد برای دانش آموزان، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت افتتاح می کند
تمدید مهلت ثبت نام در مسابقه ایده ملت
خدمات دهی به مشتریان بانک سینا متحول می شود
بانک ملی ایران، حامی کسب و کار و تجارت شما
معرفی بیمه‌ کوثر به‌‌ عنوان روابط‌‌ عمومی برتر
اعطای تسهیلات به زلزله زدگان آذربایجان شرقی در بانک ملت
«ایجاد فرصت» و «ثروت سازی» موسسه ملل در استانها افزایش می یابد
همایش دی در مسیر تعالی برگزار شد
٢٠٠ میلیون ریال جایزه برای دعوت به استفاده از اپلیکیشن «صاپ»
مقابله با فیشینگ، با اپلیکیشن رمزینه
رونمایی از نسخه جدید نرم افزار همراه “ما “
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh