گزارش خدمت در سال ۱۳۹۷
همراهی برای ایجاد اشتغال پایدار، حمايت از توليد ملي و اجراي مسئوليت اجتماعي

بانک و رسانه : دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، طي گفتگويي، گزارش خدمت بانک قرض الحسنه مهر ايران در سال ۱۳۹۷ و در حوزه هاي اشتغال و كارآفريني، حمايت از كارآفريني و اقدامات صورت گرفته در راستاي سياست هاي مسئوليت اجتماعي را تشريح كرد.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک، همواره در راستای سياست هاي خود، اقدام به اعطاي وام هاي قرض الحسنه در حوزه هاي اشتغال زايي و کارآفريني، معيشت، ازدواج، درمان و حمايت از مددجويان سازمان هاي حمايتي در راستاي بهبود وضعيت اقتصادي اقشار جامعه حرکت كرده است.
در این راستا، دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران به تشريح اهم اقدامات صورت گرفته در اين حوزه پرداخت.
رکورد اعطای تسهیلات
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران به تعداد تسهیلات اعطا شده توسط بانک در سال ۱۳۹۷ اشاره داشت و بیان کرد: در سال جاري، تعداد ۱ ميليون و ۲۰۰ هزار فقره وام قرض الحسنه پرداخت شده است که اين عدد در سال ۱۳۹۶، تعداد ۷۵۰ هزار فقره بود.
وی افزود: بنابراین، تعداد تسهیلات اعطا شده در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال گذشته در حدود ۷۰ درصد رشد داشته است.
دکتر اکبری همچنین به سایر اقدامات انجام شده برای دريافت مجوزهايي به منظور تسهيل هرچه بيشتر خدمات به مشتريان ارجمند اشاره کرد و ابراز داشت: در سالي که گذشت موفق شديم پس از پيگيري هاي متداوم، اساسنامه جديد بانك قرض الحسنه مهر ايران را در ۱۴۲ ماده و ۱۵ تبصره، به تصويب شوراي پول و اعتبار برسانيم كه در پي آن، ماهيت بانك، از سهامي خاص به سهامي عام تبديل شد.
وی ادامه داد: افتتاح حساب قرض الحسنه سکه و طلا، فروش تمبر مالیاتی و سفته، انتشار انواع اوراق بهادار اسلامی مبتني بر عقد قرض الحسنه، راه اندازي شعب ارزي و انجام عمليات ارزي نظير خريد و فروش ارز، انتقال ارز، دريافت و اعطاي وام قرض الحسنه ارزي و صدور حواله ارزي از جمله مزايايي است که در پي اين تغيير ماهيت به بانک قرض الحسنه مهر ايران اضافه شده و بدينوسيله مي توانيم خدمت رساني هرچه بهتري را به مشتريان خود داشته باشيم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران همچنین از دیگر اقدام صورت گرفته در سال جاري سخن گفت و بيان داشت: براي حفظ هرچه بهتر حقوق سپرده گذاران، مجوز فعاليت بانک قرض الحسنه مهر ايران که با تصويب هيأت وزيران در سال ۱۳۸۷ صادر شده بود، با تلاش هاي صورت گرفته، در دي ماه سال جاري با امضاي رئيس کل بانك مركزي به مجوز دائمي فعاليت تبديل شد.

حمایت از اشغال، کارآفرینی و کارگشایي
دکتر مرتضی اکبری در ادامه اعلام داشت: با انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت نسبت به اعطای ۱۴ هزار و ۷۸۳ فقره وام اشتغال روستايي در ۱۰ استان کمتربرخوردار كشور اقدام كرده است كه اين برنامه براي اشتغال ۲۰ هزار نفر ادامه دارد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: همچنین با انعقاد تفاهم صورت گرفته با کمیته امداد امام خميني (ره)، يکصد هزار نفر از افراد تحت پوشش اين نهاد از تسهيلات قرص الحسنه در دو حوزه اشتغال و کارگشايي بهره مند شده اند.
وی اضافه کرد: در اقدامی دیگر در پی تفاهم نامه منعقده با بنياد مسکن انقلاب اسلامي، ۲۲ هزار مسکن روستايي با وام هاي قرض الحسنه، مقاوم سازي خواهند شد.
دکتر اکبری ادامه داد: از سوی دیگر، نظر به سیاست هاي حمايتي بانک قرض الحسنه مهر ايران از زنان سرپرست خانوار، با تفاهم نامه صورت گرفته با معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري، به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار، وام قرض الحسنه اشتغال و کارگشايي پرداخت شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: این بانک در پی سياست هاي حمايتي خود، طي تفاهم نامه با سازمان بهزيستي، به ۱۰ هزار نفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد وام قرض الحسنه اشتغال و کارگشايي اعطا شده است.
وی افزود: قابل توجه است که بر اساس تفاهم صورت گرفته، بناست ده هزار نفر از افراد تحت پوشش این نهاد از وام قرض الحسنه بهره مند شوند.

تحقق عملیاتی شعار سال
دکتر اکبری همچنین با توجه به سیاست بانک قرض الحسنه مهر ایران، در تحقق عملياتي شعار سال، يعني «حمايت از کالاي ايراني» بيان داشت: در اين راستا با انعقاد تفاهمنامه اعطاي وامهاي قرض الحسنه به خريداران فرش دستباف با شركت‌هاي توليدي فرش دستباف ايراني با اعتباري بالغ بر ۵۰۰ ميليارد ريال همكاري صورت گرفت.
وی در بخش دیگر سخنان خود، رویکرد زیست محيطي بانک قرض الحسنه مهر ايران را نيز در کنار حمايت از کالاي ايراني مورد تأكيد قرار داد و گفت: بر اين اساس با تفاهم نامه اي كه ميان شركت نيرو محركه و شركت ملي پست منعقد شد، بنا بر آن قرار گرفت كه به ۴۵۰۰ نفر از خريداران موتورسيكلت سازگار با محيط زيست، وام قرض الحسنه تخصيص داده شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، به دیگر رویکرد حمايتي صورت گرفته از خدمات و کالاي ايراني اشاره کرد و بيان داشت: با توجه به جامعه كنوني كه محور آن بر روي خدمت رساني الكترونيك است، با انعقاد تفاهم نامه اي با مركز گسترش فناوري اطلاعات ايران (مگفا)، تسهيلات قرض الحسنه به منظور حمايت از فروشندگان كالاي ايراني در بستر وب اختصاص يافت.

وی در ادامه به سایر تفاهم نامه هایی که در حوزه حمايت از کالاي ايراني منعقد شده بود اشاره داشت و از مراکز توليدي مستقر در استان هاي غير از پايتخت همچون پارس شهاب، کوير يزد، مكس نظر و … ياد كرد.
خدمت رسانی قرض الحسنه
دکتر مرتضی اکبری در بخش دیگری از گفتگوي خود، به تفاهم نامه هاي منعقده به منظور خدمت رساني هرچه بهتر و توسعه کيفي وام هاي اعطايي اشاره کرد و تشريح كرد: در گام نخست با توجه به ضرورت، جهان امروز به حفظ منابع طبيعي، با شركت‌هاي آب و فاضلاب به منظور اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به متقاضيان انشعابات فاضلاب به ويژه در مناطق محروم تفاهم نامه همكاري امضاء شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: در حال حاضر، در فاز نخست این همکاری در استان هاي فارس، بوشهر، اصفهان و تهران اجرايي شد.
همچنین در گام دوم، تأمین هزینه پوشش بیمه اي مد نظر قرار گرفت و به اين منظور، در ابتدا با انعقاد تفاهم نامه همکاري بين شرکت بيمه دانا و اتحاديه‌هاي تاکسيراني و اتوبوسراني کشور، شرايط اعطاي وام قرض الحسنه صفر درصد براي پوشش بيمه‌اي بيش از ۴۰۰ هزار نفر از رانندگان حمل و نقل عمومي فراهم شد.
وی ادامه داد: انعقاد قرارد اعطای وام قرض الحسنه صفر درصد برای پوشش بیمه‌اي افراد تحت پوشش آموزش و پرورش، بنياد شهيد و امور ايثارگران انقلاب اسلامي، قوه قضائيه و … از ديگر برنامه هاي انجام شده در اين حوزه بوده است.
دکتر مرتضی اکبری، در ادامه توضیحات خود مبنی بر خدمات صورت گرفته در بانک قرض الحسنه مهر ايران اذعان داشت: تفاهم نامه هاي همکاري با شوراي عالي مناطق آزاد براي اعطاي تسهيلات قرض الحسنه توسعه گردشگري در مناطق آزاد و انعقاد قرارداد با شهرداريها براي اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به مؤديان شهرداريها كه در فاز نخست در استان مركزي اجرايي شد از ديگر موارد صورت گرفته بوده است.
مسئولیت‌ اجتماعی؛ از تئوری تا اجرا
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه ضمن تأکید بر رسالت بانک مبنی بر حرکت در مسير مسئوليت اجتماعي بيان كرد: با چشم انداز “تلاش براي توسعه رفاه اجتماعي و دستيابي به جامعه توسعه يافته” برنامه‌هاي مسئوليت اجتماعي گسترده‌اي در دستور كار بانك قرار گرفت كه از اين ميان مي توان به مواردي همچون مشاركت در ساخت بيمارستان ۳۰۰ تخت خوابه بيماران اعصاب و روان با اعتباري بالغ بر ۲۵ ميليارد ريال؛ احداث ۴ مدرسه و ۳ خانه بهداشت روستايي آسيب ديده در زلزله كرمانشاه و پرداخت ۲ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه و اجراي طرح سفيران سلامت به منظور پوشش بخشي از هزينه‌هاي درمان بيماران نيازمند از طريق تسهيلات ارزان در حوزه هاي بهداشت و درمان اشاره كرد.
وی افزود: همچنین احداث مدرسه در استان سیستان و بلوچستان و توزیع بيش از ۳۰۰ هزار وسايل آموزشي و بهداشتي در مناطق محروم کشور از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش بوده است.
دکتر اکبری ادامه داد: پرداخت ۳۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار به ارزش یک هزار میليارد ريال در سال‌هاي ۹۶ و ۹۷ و مشارکت در آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد و حمايت از اشتغال آنها با پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه، از ديگر اقدامات صورت گرفته بانك قرض الحسنه مهر ايران در حوزه مسئوليت اجتماعي بوده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۷/۱۲/۲۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                       
آخرین اخبار
رمز یکبار مصرف در ملل راه اندازی گردید
یادداشت مدیرعامل بانک انصار به مناسبت سالروز حماسه بزرگ و تاریخی آزادسازی خرمشهر
نقش ارتباطات در بهبود کیفی نظام اجتماعی
اعلام ساعات کاری شعب بانک آینده در روزهای پس از شب‌های قدر
حمایت بانک صادرات ایران از نمایشگاه قرآن، نقش‌آفرینی در اقتصادِ فرهنگ است
ایجاد ۸۴ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم کشور
برنامه سامانتل برای ارتقا کیفیت خدمات در بستر دیتاسنتر جدید
مسابقه اینستاگرامی بیمه سرمد با ۵سکه تمام بهار آزادی به قید قرعه کشی
اختلال موقت در سرویس همراه بانک ایران زمین
«بله»، سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری شد
کسب ۱/۳۵ درصدی از سهم بازار بیمه کشور توسط بیمه سرمد
حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب و کارهای نوآورانه، استارت آپها و فین تک ها
موسسه اعتباری ملل ۲۱۶ ریال سود محقق کرد
استفاده از ظرفیت بانک قرض الحسنه مهر ایران برای آبادسازی روستاها
کارت به کارت از طریق اپلیکشین ۷۲۴ در بانک توسعه صادرات میسر شد
تکرار تجربه موفق «قلک پس انداز» در کانون جوانه های بانک ملی ایران
رشد تولید بیمه‌های اموال در بیمه دانا
تكذيب خبر افزايش سقف برداشت از خودپردازها
تحقق ۳۴۰ میلیارد ریال سود از سوی بانک گردشگری
۵۷ هزار تراکنش مالی توسط پایانه های فروشگاهی بانک صادرات
حضور نمایندگان بیمارستان مسیح دانشوری در بانک ملت برای ثبت نام اهدای عضو
برنامه ریزی راهبردی بانک قرض الحسنه مهر ایران براي توسعه اشتغالزايي و کارآفريني در مناطق محروم و روستاها
تخفیفات بیمه بدنه اتومبیل بیمه نوین در خرداد ماه
اعتماد مشتریان ارزشمند ترین سرمایه بانک دی است
بانک سامان به کارکنان سازمان‌ها وام می دهد
کمک ۵ میلیارد ریالی بانک ملت برای آزادی زندانیان نیازمن
وصولی های بانک سینا ۱۶۳ درصد رشد داشته است
رونق اشتغال، محور سیاست های بانک ملی ایران در سال ۹۸
نسخه جدید اپلیکیشن بیمه ملت منتشر شد
۱۶۰ پروژه برای دیجیتالی شدن در بانک ایران‌زمین
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh