با امضای تفاهمنامه ای صورت گرفت:
پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانک ملت به قطعه سازان برای حمایت از تولید داخل

بانک و رسانه: با امضای تفاهمنامه ای میان بانک ملت و شرکت گروه صنعتی ایران خودرو، این بانک با هدف حمایت از تولید داخل، ۱۰۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان تسهیلات اعطا می کند.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در قالب این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و دکتر فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت گروه صنعتی ایران خودرو رسیده است، این بانک در راستای کمک به جهش تولید، ۱۴ پروژه خودکفایی در ساخت قطعات خودرو را در چارچوب ضوابط و مقررات جاری بانک، تامین مالی خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، اعتبار زمانی این تفاهمنامه، سه سال شمسی تعیین شده است و با توافق طرفین برای سال یا سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در جلسه ای که با حضور دکتر فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، دکتر بیات معاون وزیر و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جمعی از قطعه سازان کشور برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در جلسه ای با نام نهضت ساخت داخل، اظهار داشت: هدف بانک ملت در این تفاهمنامه، حمایت از جهش تولید، کمک به افزایش تولیدات داخلی و خودکفایی در تولید قطعات خودرویی است.
وی با بیان این نکته که بانک ملت تاکنون تفاهمنامه های زیادی را با سازمان ها و نهادهای مختلف امضا کرده است، این تفاهمنامه را از تفاهمنامه های مهم و باارزش خواند که نتایج مثبت و موثری را برای کشور در شرایط جنگ اقتصادی به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: اگر بتوانیم در این شرایط سخت که مورد حمله همه جانبه اقتصادی قرار داریم، چند کار بزرگ انجام دهیم اثرات و ارزش آن بسیار بالاتر از انجام چنین کاری در شرایط عادی خواهد بود.
وی با بیان این نکته که حمایت از تولید باید یک کار همیشگی باشد و به یک سال خاص نباید محدود شود، اضافه کرد: این حمایت نیز با تامین نقدینگی واحدهای تولیدی امکان پذیر است و بانک ها در این زمینه نقش نخست را ایفا می کنند.
دکتر بیگدلی، از بانک ملت به عنوان یکی از بانک های بزرگ، موثر و با توان بالای مالی در کشور یاد کرد و افزود: بانک ملت با تمام وجود از خودکفایی و ساخت قطعات خودرویی در داخل کشور حمایت می کند تا بدین ترتیب از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری کند.
وی خطاب به قطعه سازان گفت: شما در شرایط جنگ اقتصادی، با تولید قطعات خودرو جهاد اقتصادی انجام می دهید و مطمین باشید که بانک ملت نیز در کنار شما خواهد بود و آمادگی کامل دارد تا پروژه های طراحی شده را تامین مالی کند.
مدیرعامل بانک ملت، ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز را مهم تر از سودآوری برای بانک در این تفاهمنامه خواند و ادامه داد: چنانچه مدارک لازم به سرعت به بانک ارائه شود، پرداخت تسهیلات نیز در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
به گفته وی، هر پروژه ای که در این زمینه راه اندازی و باعث خودکفایی کشور در ساخت قطعات خودرویی شود، شکستی برای دشمن در جنگ اقتصادی، محسوب خواهد شد.
وی اضافه کرد: تصمیم ما بر حمایت از پروژه های معرفی شده در این زمینه است بنابراین بانک همکاری کامل را با قطعه سازان انجام خواهد داد.
دکتر بیگدلی گفت: علاوه بر این، چنانچه پروژه بزرگ تری هم با بازگشت دیرتر سرمایه وجود داشته باشد، شرکت تامین سرمایه بانک ملت می تواند آن را از طریق بازار سرمایه، تامین مالی کند.
وی تاکید کرد: در فاز نخست، ۱۰۰۰ میلیارد تومان در قالب تفاهمنامه به قطعه سازان پرداخت خواهد شد ولی اگر پروژه ها با سرعت مورد نظر بانک و به صورت مطلوب به پیش برود، بانک آمادگی دارد که این مبلغ را ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز افزایش دهد.
دکتر فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در سخنانی با قدردانی از بانک ملت بابت انعقاد تفاهمنامه و تقبل پرداخت تسهیلات بلندمدت به قطعه سازان، هدف از انعقاد این تفاهمنامه را تامین مالی پروژه های حوزه ساخت داخل عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که خیر و برکت این کار به تمام مردم ایران و دست اندرکاران عرصه تولید در کشور برسد.
وی با اشاره به نیاز ۶ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو برای ساخت قطعات داخلی، تصریح کرد: با فراهم شدن این مبلغ، تا دو سال آینده ۶۰۰ میلیون دلار کاهش ارزبری را در تولید قطعات خودرو شاهد خواهیم بود.
به گفته دکتر مقیمی، حمایت بانک ملت از قطعه سازان باعث ایجاد اشتغال و برقراری امنیت اجتماعی خواهد شد و لبیکی به فرمان مقام معظم رهبری در حمایت از جهش تولید در کشور است.
دکتر بیات، معاون وزیر و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هم با قدردانی از بانک ملت به دلیل مشارکت در این طرح، اظهار داشت: در این طرح قرار است محصولاتی تولید شود که قبلا در کشور تولید نمی شده است بنابراین باعث قطع وابستگی به خارج از کشور و در عین حال جهش تولید و ایجاد اشتغال در کشور می شود.
وی با بیان این نکته که تمامی قطعه سازان حاضر در جلسه از اهلیت و ظرفیت برای بازپرداخت تسهیلات دریافتی برخوردارند، تضمین خرید محصولات این شرکت ها را از سوی ایران خودرو به مدت پنج سال باعث تداوم استقلال و خودکفایی در ساخت این محصولات عنوان کرد.
دکتر بیات اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهمنامه، مقدمه ای برای جهش بیشتر و تولید قطعات خودرویی بیشتری در داخل کشور باشد.
پیرمحمدی، مدیرعامل شرکت ساپکو هم با قدردانی از بانک ها به ویژه بانک ملت که حمایت از تولید داخل را به عنوان یک هدف تعریف کرده است، گفت: مشارکت بانک ملت در این طرح، کمک بزرگی به اشتغال زایی در کشور خواهد بود.
وی با بیان این نکته که ۱۹ شرکت برای دریافت تسهیلات کوتاه مدت به ارزش ۵۵۷ میلیارد تومان به بانک ملت معرفی شده است که در مدت کوتاهی ۱۹۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و این کار در شرایط تحریم و کمبود نقدینگی، کمک بزرگی به قطعه سازان بوده است.
مدیرعامل ساپکو تاکید کرد: در بخش تسهیلات بلندمدت هم به ۴.۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه ها نیاز داریم که تعدادی از شرکت های قطعه ساز را برای این پروژه ها به بانک ملت معرفی کرده ایم که در مرحله اعتبارسنجی است.
به گفته وی، ۴۰ درصد کاهش ارزبری برنامه ریزی شده یعنی ۱۱۰ میلیون یورو از ۲۴۴ میلیون یورو، از طریق پروژه هایی است که با حمایت مالی بانک ملت در حال انجام است.
در این جلسه، قطعه سازان نیز از همکاری بانک ملت با این شرکت ها در زمینه اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی، ابراز رضایت کردند.
در این جلسه، محمود اخلاقی، سیدابوطالب دیبایی و عباس جعفرلو معاون مدیرعامل، محسن مقدسی و علی اکبر صابریان مدیران امور و محسن شجاع مدیر شعب منطقه چهار تهران، مدیرعامل بانک ملت را همراهی می کردند.
 

نوشته شده در تاریخ : ۹۹/۰۵/۲۸
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
ضرورت ارائه خدمات نوین در مرکز ارتباط با مشتریان بانک ایران زمین
با خرید دین بانک ملی ایران در بازار کسب و کار ماندگار شوید
در مجمع عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چه گذشت؟
سرمایه نظارتی بانک ملت ۲۴۰ درصد افزایش یافت
نقش کلیدی بانک سپه در تبدیل نفت به ثروت و سرمایه پایدار در کشور
۸ شرکت زیرمجموعه گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس هستند
بانک شهر سردمدار حل مشکلات مدیریت شهری
پیام رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان به مناسبت هفته دفاع مقدس
تمدید تاریخ انقضای کارت‌های هديه بانک قرض‌الحسنه مهر ايران
پیام مدیرعامل بانک سینا به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس
مجمع افزایش سرمایه بانک سامان برگزار می‌شود
انتصابات جدید در بیمه میهن
بانک گردشگری جزء بانک های سودده در بورس است
صنعت بیمه از بزرگترین مراکز تولید و پردازش اطلاعات کشور محسوب می شود
بانک کارآفرین آماده اعطای تسهیلات ویژه به بخش صنعت و معدن
انعقاد تفاهمنامه همکاری میان بانک ملت و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس
درگاه های اینترنتی و مشکوک بانک سینا را گزارش کنید
مجمع عمومی عادی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برگزار شد
فروش اینترنتی بیمه نامه ها با مشارکت شبکه فروش
قرارداد همکاری بین شرکت پارس زیگورات و هایپر استار امضا شد
طنین «وسپهر» در بازار سرمایه
رشد ۴۷ درصدی چکهای واگذاری در موسسه اعتباری ملل
تسهیلات راحت با سامانه تسهیلات هوشمند فرابانک ملت
وام ۵۰ میلیون تومانی بانک سینا برای مددجویان کمیته امداد حضرت امام(ره)
تخصیص ۵۴۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی ایران به بخش های اقتصادی
پشتیبانی بانک پارسیان از طرح های زیر بنایی و مولد اقتصاد با هدف جهش تولید
جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار می‌شود
برگزاری مجمع فصلی منطقه سه بیمه آسیا
بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از سامانه گردش کار الکترونیک شرکت صرافی کارآفرین
دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه زودتر از موعد
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh