در همایش انجمن متخصصان محیط زیست ایران صورت گرفت؛
کسب تندیس سازمان حامی محیط زیست توسط بانک پاسارگاد

بانک و رسانه : بانک‌پاسارگاد موفق شد به سبب تلاش‌ها و اقداماتی که در جهت توسعه فرهنگ زیست‌محیطی انجام داده‌است

، تندیس سازمان حامی محیط‌زیست را در بیست و یکمین همایش ملی-منطقه‌ای انجمن متخصصان محیط‌زیست ایران و یازدهمین جشنواره‌ی توسعه‌ی سبز، از آن خود کند.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، در این همایش که در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۴ و در محل دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم تحقیقات برگزار شد، در خصوص نقش بانک‌ها در حفظ محیط‌زیست سخنرانی کرد. وی با اشاره به اهمیت محیط‌زیست در اسناد بالادستی مانند قانون اساسی، سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی محیط زیست، لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه و قانون برنامه پنجم توسعه، گفت: اهمیت محیط‌زیست به قدری است که در اسناد بالادستی ما، به طور خاص به آن اشاره شده‌است. وی مقوله بانکداری سبز را جزء یکی از قسمت‌های جدی بیانیه بانک پاسارگاد دانست و ادامه داد: در بیانیه بانک پاسارگاد آمده است که این بانک با اتکاء به سرمایه انسانی کارآمد، متخصص، خلاق، فرهنگ و ارزش‏های بنیادین غنی پاسارگادی، با در نظر گرفتن نیازهای حال و آتی ذی‌نفعان، ضمن تأکید بر بانکداری سبز و مسئولیت‌های اجتماعی خود، برای کلیه ذی‌نفعان خلق ارزش می‌نماید. بانک‌پاسارگاد از شعار “حق با مشتری است” عبور کرده و به باور “مشتری ذات بانک است” عینیت می‌بخشد تا بتواند روند توسعه پایدار بانک را در ابعاد ملی و بین‌المللی تضمین نماید و در رشد و شکوفایی اقتصادی کشور مشارکت شایسته و موثری داشته باشد. وی به نقش بسیار مهم بانک‌ها در مقوله حفظ محیط‌زیست و توسعه فرهنگ زیست‌محیطی اشاره کرد و افزود: معرفی راهکارهای منطبق با حفاظت محیط‌زیست در عملیات و از طریق کارگاه‏های آموزشی برای همکاران و مشتریان، مدیریت عقلایی لوازم و مواد مصرفی، نظارت بر استفاده منطقی از آب، انرژی و سوخت و فراهم نمودن امکان صرفه‌جویی منطقی و عدم ارائه تسهیلات و خدمات بانکی به صنایع غیر مفید، آلاینده و مضر برای اقتصاد ملی (فعالیت‌های مخرب اقتصادی)، از جمله دیدگاه‌های بانک‌پاسارگاد در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی خود است.
وی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۳ بیش از ۹۲٫۳ درصد از تراکنش‌های بانک‌پاسارگاد از طریق بانکداری مجازی انجام شده‌است؛ یعنی بدون مراجعه مشتریان و ذی‌نفعان به شعبه‌های بانک. امروز نسبت تراکنش‌های الکترونیک بانک نسبت به کل تراکنش‌ها حدود ۹۶ درصد است. این درصد طبق استانداردهای بین‌المللی تقریباً بی‌نظیر است. این در حالی است که ما در بانک‌پاسارگاد ۳۲۷ شعبه داریم. اگر می‌خواستیم این تراکنش‌ها را بدون استفاده از خدمات بانکداری مجازی ارایه کنیم باید هم‌اکنون بیش از ۶ هزار شعبه داشتیم تا بتوانیم چنین کارایی داشته‌باشیم. وی در خصوص تراکنش‌های بانک‌پاسارگاد از طریق بانکداری مجازی ادامه داد: از سال ۱۳۸۹ که ما با پیاده‌سازی نرم‌افزار منحصر به فرد خود در بانک‌پاسارگاد، به طور رسمی بانکداری مجازی را آغاز کردیم، ۷۵ میلیون تراکنش بانکداری مجازی داشتیم که در سال ۱۳۹۳ به ۷۵۰ میلیون تراکنش رسیده‌است. هم‌اکنون بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تراکنش بر اساس بانکداری مجازی در بانک‌پاسارگاد انجام می‌شود و می‌توانیم بگوییم بانک‌پاسارگاد در امر بانکداری مجازی پیشتاز است. مدیرعامل بانک‌پاسارگاد در خصوص سایر راهکارهای سازگار با محیط‌زیست این بانک، افزود: تشویق مشتریان به استفاده از خدمات بانکداری‌الکترونیک و ارائه آموزش‌های لازم به آن‌ها جهت فرهنگ‌سازی (مانند آموزش رایگان بانکداری الکترونیک برای بیش از ۱۳,۳۲۶ نفر از مشتریان، توسط همکاران شعبه در سال ۱۳۹۳)، حذف و پاسخ‌گویی به تماس‌های مشتریان در حداقل زمان ممکن و حداقل بوروکراسی اداری به منظور جلوگیری از مراجعات حضوری مشتریان، طراحی و معرفی سپرده سبز پاسارگاد، جشنواره فیلم‌های ۱۸۰ثانیه‌ای در ۳محور اصلی محیط‌‌‌زیست و منابع طبیعی، تکریم خانواده و حقوق اجتماعی، معرفی یکی از ویژگی‌های بانک پاسارگاد و یک بخش جنبی با عنوان «ارسال ایده‌ها»، به حداقل رساندن مصرف کاغذ در فعالیت‌های مرتبط با انجام امور بانکی و نیز امور اداری و ستادی از طریق استقرار نظام‌های مدرن مدیریتی از جمله سامانه اتوماسیون اداری، سامانه ERP، سامانه BI و …، مطالعه، تحقیق و بررسی روی مدیریت مصرف انرژی و اجرای پایلوت در ۷ شعبه از شعبه‏های تهران و یک ساختمان ستادی و … از جمله این راهکارها هستند.
وی در ادامه به برخی از اثرات زیست‌محیطی فعالیت‌های بانک‌پاسارگاد اشاره کرد و ادامه داد: اثراتی مانند کمک به کاهش ترددهای مرتبط با انجام فعالیت‌های بانکی، کمک به کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش مصرف منابع تجدیدناپذیر از جمله سوخت، کاهش استفاده از مواد مصرفی در خدمات بانکی، توسعه مفهوم پول الکترونیک و جایگزینی آن با اسکناس و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، از جمله اثرات مثبت اقدامات بانک‌پاسارگاد هستند.
وی در پایان پیشنهادهایی را در راستای بهبود شرایط محیط‌زیست ارایه داد و تأکید کرد: ضرورت محاسبه تولید ناخالص داخلی سبز توسط بانک مرکزی(مثلاً هر ۲ سال یکبار)، بررسی امکان بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در کلیه واحدهای بانک، تلاش شبکه بانکی در جهت کاهش مصرف کاغذ با هدف جلوگیری از قطع بی‌رویه درخت‌ها، تأمین مالی کلیه پروژه‌ها توسط بانک‌ها با عنایت ویژه به ملاحظات زیست محیطی، تأمین مالی پروژه‌های حمایتی از محیط زیست مانند سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک، گسترش بانکداری‌الکترونیک در تمامی فعالیت‌های بانکی (سپرده‌گیری، اعطای تسهیلات، سایر خدمات)، ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ استفاده از بانکداری‌الکترونیک در راستای حفاظت از محیط‌زیست، کمک به طرح‌های محیط زیست به عنوان مسئولیت اجتماعی توسط بانک‏ها و … از جمله این پیشنهادها هستند.  

نوشته شده در تاریخ : ۹۴/۱۲/۰۳
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
تاکید مدیرعامل بانک ملی ایران بر ارتباط مستمر مدیران با همکاران
بازدید قائم مقام بیمه دانا و هیات همراه از شعبه مسجد کبود تبریز
مراسم معارفه دکتر علی جباری مدیرعامل بیمه رازی برگزار شد
دریافت تندیس و لوح تقدیر توسط شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان
برندگان پاییز وین کارت مشخص شدند
مشارکت مدیران و کارکنان بیمه کوثر در پویش نذر فاطمیه
آغاز جشنواره پذیرندگان پایانه های فروش بانک ایران زمین
بیمه آسیا طرح بخشودگی صددرصدی جرائم بیمه شخص ثالث را اجرا می کند
پیام تسلیت مديرعامل بانك صنعت و معدن به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
افتتاح حساب غیرحضوری در بانک صادرات
قدردانی استاندار آذربایجان شرقی از مدیرعامل بانک ملت
استفاده از تمامی ظرفیت ها برای حمایت از کسب و کارهای تولیدی
امضای تفاهم نامه بین بانک پارسیان، کمیه امداد امام خمینی(ره) و صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان۳۰۰۰۰ فقره تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت خواهد شد
محمد برهانی:نجات تولید و کارگر راهکار دارد
مشتریان بانک گردشگری برای فرایند ثبت و انتقال چک از سامانه “پیچک” استفاده کنند
قرعه کشی ۲۰۰ جایزه ۵۰ میلیون ریالی در مراحل چهارم و پنجم جشنواره همراه بانک ملت
برگزاری کمیته تخلفات نمایندگان بیمه آرمان
حمایت بانک ملی ایران از دانش آموزان مناطق کم برخوردار
عضو هیات مدیره بانک سینا؛ چهره ماندگار صنعت بانکداری سال۹۹
سرویس “نرخ‌دهی هوشمند” آتش‌سوزی به همراز اضافه شد
معاونت روابط عمومی بانک صادرات منصوب شد
مشارکت مدیران و کارکنان بیمه پارسیان در پویش اهدای خون
پرداخت سود سهامداران شرکت پاکدیس از طریق شعب بانک سینا
اولویت های بانک گردشگری در دهه آینده
درصد دارایی‌های موسسه ملل افزایشی شد
“مسعود بادین”، مدیرعامل بیمه آسیا شد
توزیع بسته های معیشی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا
اقتصاد بانک محور کشور به بانکی مقتدر و بزرگ همچون سپه در عرصه پولی نیاز داشت
تسهیلات بانک سینا برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه
توزیع بسته های معیشی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh