با امضای تفاهمنامه ای برداشته شد:
گام مهم بانک ملت و صندوق ضمانت صادرات ایران برای رونق صادرات

بانک و رسانه : بانک ملت و صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف افزایش سهم صادرات از مجموع تسهیلات اعطایی بانک با پوشش صندوق، معرفی خدمات و محصولات صندوق از سوی بانک و همچنین معرفی مشتریان صادراتی از سوی صندوق به بانک، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و دکتر افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات رسید، طرفین در زمینه های مختلف به ویژه در راستای توسعه و رونق صادرات و همچنین امور بازار سهام، با یکدیگر همکاری خواهند داشت.
مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضا و تبادل این تفاهمنامه، آن را یک تفاهم خوب در راستای تسهیل امور صادراتی کشور به ویژه در شرایط تحریم خواند و اظهار امیدواری کرد که با عملیاتی شدن مفاد این تفاهمنامه، تولید، صادرات و در نهایت اشتغال کشور بهبود پیدا کند.
دکتر محمد بیگدلی با بیان این نکته که تجربه کشورهای صنعتی نشان می دهد که توسعه از محل رونق تولید صورت گرفته است، یادآور شد: صادرات یکی از مولفه های اثرگذار در رونق تولید، است و به عبارت دیگر تولید و صادرات، لازم و ملزوم هم هستند و تولید محصولات با کیفیت، مسیر صادرات را هموار می کند.
وی با تاکید بر این نکته که با افزایش صادرات محصولات، تولید نیز جان بیشتری خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: صندوق ضمانت صادرات ایران از نهادهای تاثیرگذار در خلق اقتصاد بین الملل است و امیدواریم که تفاهمنامه مذکور باعث رونق تولید، صادرات و اشتغال کشور شود.
مدیرعامل بانک ملت، استراتژی اصلی این بانک را حمایت از تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت: توسعه صادرات، از ابزارهای مهم در راستای تحقق این استراتژی است و امیدواریم که با انعقاد تفاهمنامه با صندوق ضمانت صادرات، گام های مثبتی در راستای افزایش سهم صادرات از تسهیلات بانکی که هم اکنون به شدت پایین است، برداشته شود.
وی اظهار امیدواری کرد که بانک ملت نخستین بانکی باشد که نسبت به افزایش این نسبت اقدام می کند و اثرات این افزایش در رونق تولید و صادرات کشور دیده شود.
دکتر بیگدلی با تاکید بر این نکته که تسهیلات پرداختی باید امر صادرات را تسهیل کند و سختگیری های بی مورد در این زمینه وجود نداشته باشد، اظهار داشت: امیدواریم که با کمک صندوق ضمانت صادرات، مفاد این تفاهمنامه هرچه سریع تر اجرایی شود و بانک ملت هم بتواند رتبه نخست را در اعطای تسهیلات به صادرکنندگان به خود اختصاص دهد.
وی در عین حال اعلام کرد که بانک ملت برای ارائه هرگونه کمک در راستای تسهیلات صادرات آمادگی کامل دارد و محدودیتی در این زمینه ندارد.
دکتر افروز بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران هم در سخنانی از بانک ملت به عنوان یک بانک بسیار معتبر و بزرگ نام برد و اظهار داشت: مدیریت این بانک در نظام بانکی کشور زبانزد است و ما خوشحالیم که همکاری با این بانک را شروع کرده ایم و امیدواریم که اجرای این تفاهمنامه، منشاء خیر و برکت برای کشور باشد.
وی با بیان این نکته که این تفاهمنامه با دقت و پس از ماه ها کار کارشناسی تدوین شده است، اظهار امیدواری کرد که تفاهمنامه مذکور با دقت هم عملیاتی شود و به صادرات کشور کمک کند.
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، توسعه صادرات را مهم ترین ابزار در این جنگ اقتصادی خواند و گفت: تحریم ها بیش از هر چیز دیگری، تجارت و صادرات کشور را تحت تاثیر قرار داده است بنابراین صادرات، نوک پیکان مقابله با تحریم ها محسوب می شود.
وی با اشاره به اثرگذاری صندوق ضمانت صادرات ایران در پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان، ادامه داد: ماموریت صندوق این است که قراردادهای صادراتی را بیمه و نگرانی صادرکنندگان را از لحاظ برگشت منابع صادراتی، رفع کند.
دکتر بهرامی با تاکید بر این نکته که صادرکنندگان به تامین مالی ارزان قیمت نیاز دارند، یادآور شد: صندوق ضمانت صادرات با نظام بانکی در این زمینه همکاری دارد و ضمانتنامه صندوق، از وثایق مورد قبول بانک ها برای ارائه تسهیلات به حساب می آید ولی متاسفانه سهم صادرات از مانده تسهیلات بانکی، بسیار ناچیز است.
وی اظهار امیدواری کرد که تفاهمنامه یادشده، به کوتاه کردن فرآیند اعطای تسهیلات به صادرکنندگان کمک کند و در حوزه تامین منابع مالی آنان به ویژه از طریق ابزارهایی همچون خرید دین، موثر باشد.
بر اساس این گزارش، سعید نصری معاون مدیرعامل، مسعود نصر اصفهانی و مجید ابراهیمی مدیران امور و علی محمدی مدیر شعب منطقه ۵ تهران بانک ملت و چند تن از مدیران ارشد صندوق ضمانت صادرات ایران نیز در مراسم امضا و تبادل این تفاهمنامه حضور داشتند.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۴/۲۰
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                   
آخرین اخبار
نمایشگاه عکس «محرم ایران زمین» در ایوان انتظار
مدیرعامل بانک ملی : از مدیران ریسک پذیر باید حمایت شود
دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا برگزار شد
برندگان جایزه یک میلیارد ریالی چهل و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک سپه مشخص شدند
افتتاح باجه صدور بیمه نامه های زندگی بیمه آسیا در دفتر خدمات حوزه های علمیه تهران
خدمات ويژه بيمه سرمد به خانواده بانك صادرات
«استارتاپ لینکپ» زندگی آینده ما را متحول می‌کند
موکب بيمه آسياميزبان راهپيمايان اربعين حسيني
بیمه نوین برای سومین سال متوالی، رتبه یک توانگری را کسب کرد
آغاز طرح چکاپ همکاران بانک ایران زمین برای تشکیل پرونده سلامت
بیمه کوثر در خدمت زائران اربعین
نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران منتشر شد
قدردانی ستاد مرکزی راهیان نور کشور از بانک سپه
خدمات ویژه بانک ملی ایران برای روشندلان
تقدیر از مشتری وفادار و برنده جایزه طرح کیان بانک پارسیان در شعبه زابل
وصول ۶۰۰ میلیارد ریال از مطالبات بیمه رازی
اعلام برندگان جشنواره حساب‌‏هاي قرض‌‏الحسنه بانک اقتصادنوين
امضای تفاهم نامه همکاری بین ستاد نانو و بانک توسعه صادرات ایران
افتتاح صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین
۹۰درصد تخفیف در هزینه‌های اداری و بیمه‌گری در جشنواره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مهرگان سرمد
پیشرفت عملیات ساخت مدرسه توسط بانک‌پاسارگاد در استان خوزستان
لزوم مصون سازی نظام مالی و پولی کشور
تسهیلات ویژه بیمه کوثر برای عاشقان حسین(ع)
برندگان تابستان وین کارت مشخص شدند
شعب بانک صادرات ایران سود سهام «پاسا» را پرداخت می‌کنند
زائران اربعین بیش از یک میلیون پیام رایگان ارسال کردند
مدیرعامل جدید بانک سینا معرفی شد
طرح مهردانا برگرفته از ظرفیت های سهام عدالت است
شعب بانک صادرات ایران سود سهام «پاسا» را پرداخت می‌کنند
تنها بانک‌ها نمی توانند حلال مشکلات اقتصادی کشور باشند
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh