دکتر اکبری ارائه داد:
گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی سالانه

بانک و رسانه : مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانك برگزار شد، عملكرد، اقدامات و دستاوردهاي سال ۱۳۹۷ بانك را تشريح كرد.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری ضمن خير مقدم به نمايندگان صاحبان سهام، حسابرسان و حاضرين در جلسه مجمع عمومي سالانه بانک بيان داشت: براي سومين سال متوالي است كه بانك قرض الحسنه مهر ايران به همت اعضاي هيات مديره، مديران و كاركنان خود، به عنوان نخستين بانك در شبكه بانكي كشور مجامع عمومي خود را برگزار مي كند.
وی ادامه داد: باوجود شرایط دشوار اقتصادی در دو سال اخیر، منابع بانک طي سال هاي ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتيب به ميزان ۸۲ و ۵۵ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در دوره ۱۱ ساله، موفق به جذب شش میليون و ۷۳۶ هزار سپرده گذار شده است که سهم آن دردو سال اخير دو ميليون و ۱۶۲ هزار نفر، معادل ۳۲ درصد است.
دکتر اکبری با تاکید براینکه در مدت ۱۰ سال فعالیت بانك قرض الحسنه مهر ايران به بيش از چهار ميليون و ۴۷۴ هزار نفر تسهيلات قر ضالحسنه پرداخت شده است، تصريح كرد: حدود يك ميليون و ۹۸۲ هزار فقره از اين تسهيلات يعني معادل ۴۴ درصد از كل تسهيلات اعطايي ۱۱ ساله در دو سال اخير پرداخت شده است و بالغ بر يك ميليون و ۲۳۰ هزار فقره آن مربوط به سال ۱۳۹۷ مي باشد.
وی اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهرایران در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ مجوز فعاليت دائمي خود را از بانک مرکزي جمهوري اسامي ايران اخذ و پس از آن نيز مجوز مکتوب فعاليت ۵۳۰ شعبه در سراسر كشور را دريافت كرد.
دکتراکبری با تاکید بر تغییر رويکرد اعطاي تسهيلات قرض الحسنه از حوزه معيشت به حوزه هاي اشتغال و كارآفريني و حمايت از كالا و خدمات ايران، تصريح كرد: در سال گذشته، بانك برنامه ريزي منسجمي را براي تغيير رويكرد اعطاي تسهيلات از حوزه معيشت به حوزه هاي اشتغال و كارآفريني و حمايت از كالا و خدمات ايراني انجام داده است.
وی ادامه داد: این اقدامات مورد توجه نهادهای حمایتي از جمله کميته امداد امام خميني(ره)، بنياد برکت، بنياد مسکن انقلاب اسلامي، سازمان بهزيستي و… از يک سو و همچنين مراكز توليدي، صنايع خدماتي و بيمه، قرار گرفته است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با تاکید براینکه بانک قرض الحسنه مهر ايران در حوزه اشتغال، كارآفريني و كارگشايي با چند نهاد همكاري داشته است، گفت: همكاري با بنياد بركت براي اشتغال روستائيان در ۱۰ استان محروم كشور با پيش بيني ايجاد ۲۰ هزار شغل، همكاري با كميته امداد امام خميني (ره) براي اشتغال و كارگشايي براي بيش از ۱۱۶ هزار و ۳۶۱ نفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد از جمله تسهيلات اعطايي بانك در اين حوزه است.
وی ادامه داد: همکاری با معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در راستاي پرداخت تسهيلات اشتغال و کارگشايي به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار وهمکاري با سازمان بهزيستي کشور براي اشتغال حدود ۱۰ هزارنفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد نيز از ديگر اقدامات بانك در اين حوزه بوده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با تاکید براینکه در زمينه حمايت از کالا و خدمات ايراني نيز اقداماتي انجام شده است، گفت: انعقاد تفاهمنامه پرداخت تسهيلات قرض الحسنه با شركت هاي توليد كننده فرش دستباف ايراني، شركت نيرو محركه و شركت ملي پست، مركز گسترش فناوري اطلاعات ايران(مگفا) و مراكز توليدي مستقر در استان هاي غير از پايتخت فعاليتهاي بانك در حوزه حمايت از كالاي ايراني را شامل مي شود.
وی با تاکید براینکه بانک در سال های اخير، سياست انطباق سبد محصولات خود با سليقه مشتريان دنبال کرده است، گفت: مهمترين طرح هاي تسهيلاتي بانك شامل اندوخته خانواده مهر ايران، اندوخته بانوان مهر ايران، مهر آتيه نوين، ۲ در يك و همياران مهر است كه باهدف پاسخگويي به نيازهاي اقشار مختلف مردم اجرا شده است.
دکتر اکبری در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت های اجتماعی نيز بيان داشت: احداث مدرسه و خانه بهداشت روستايي و همچنين پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به آسيب ديدگان زلزله کرمانشاه، مشارکت در ساخت بيمارستان ۳۰۰ تخت خوابه بيماران اعصاب و روان، اعطاي وام هاي سبز قر ض الحسنه براي حمايت از محيط زيست وايجاد باشگاه خيرين با هدف هدايت نقدينگي خيرين براي رفع نيازهاي جامعه از جمله اين طرحهاست.
وی تصریح کرد: مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غيرعمد و حمايت از اشتغال آنها با پرداخت تسهيلات قرض الحسنه و توزيع اقلام و وسايل آموزشي و بهداشتي در مناطق محروم کشور از ديگر طرح ها در زمينه مسئوليت اجتماعي است.
بر اساس این گزارش، افزایش ۵۵ درصدی منابع قرض الحسنه بانک، افزایش ۶۴ درصدي تسهيلات عطايي نسبت به مدت مشابه، پرداخت بيش از يک ميليون و ۲۳۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه و افزايش تعداد مشتريان به بيش از ۶ ميليون و ۵۳۰ هزار نفر از دستاوردهاي سال ۱۳۹۷ بانک قرض الحسنه مهرايران اعلام شده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۴/۲۴
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


 
آخرین اخبار
مسئول باجه خوی بیمه نوین، کارشناس برتر صنعت بیمه معرفی شد
اعضای جدید هیات مدیره بانک کارآفرین انتخاب شدند
معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک صادرات ایران منصوب شد​
استقبال مشتریان بانک شهر از نرم افزار “رمز نت”
اخذ مالیات از بیمه های زندگی، باعث کاهش ضریب نفوذ بیمه می‌شود
بانک شهر بازوی توانمند شهرداری ها در ایجاد شهر هوشمند
برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی داوری سومین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه ای بانک پاسارگاد
رعایت سیاست های ابلاغی نهادهای بالادستی الزامی است
بیش از نیمی از تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ايران به عوامل توليد اختصاص دارد
سود سهام شرکت «سیمان‌خزر» در شعب بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود
حضور بیمه سرمد در نمایشگاه صنایع دستی بیرجند
کارشناسان بیمه آسیا از پرداخت خسارت جعلی در زابل جلوگیری کردند
تمامی صادرکنندگان ممتاز کشوری سال ۱۳۹۸ مشتری بانک توسعه صادرات ایران هستند
نقش کلیدی بانکها در نهادینه سازی مسئولیت اجتماعی در جامعه
فعالسازی رمز پویا از طریق درگاه های بانک سپه فراهم شد
بانک ایران زمین به زلزله زدگان میانه کانکس اهدا کرد
فروش بیمه نامه آتش سوزی بیمه پارسیان با تخفیفات ویژه
امکان فعال‌‌سازي غيرحضوري اينترنت‌ بانک اقتصادنوين
پروژه مرمت کاروانسرای وکیل، تابستان ۹۹ به بهره برداری می رسد
بانک پاسارگاد برای دانش آموزان، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت افتتاح می کند
تمدید مهلت ثبت نام در مسابقه ایده ملت
خدمات دهی به مشتریان بانک سینا متحول می شود
بانک ملی ایران، حامی کسب و کار و تجارت شما
معرفی بیمه‌ کوثر به‌‌ عنوان روابط‌‌ عمومی برتر
اعطای تسهیلات به زلزله زدگان آذربایجان شرقی در بانک ملت
«ایجاد فرصت» و «ثروت سازی» موسسه ملل در استانها افزایش می یابد
همایش دی در مسیر تعالی برگزار شد
٢٠٠ میلیون ریال جایزه برای دعوت به استفاده از اپلیکیشن «صاپ»
مقابله با فیشینگ، با اپلیکیشن رمزینه
رونمایی از نسخه جدید نرم افزار همراه “ما “
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh