دکتر اکبری ارائه داد:
گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی سالانه

بانک و رسانه : مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانك برگزار شد، عملكرد، اقدامات و دستاوردهاي سال ۱۳۹۷ بانك را تشريح كرد.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری ضمن خير مقدم به نمايندگان صاحبان سهام، حسابرسان و حاضرين در جلسه مجمع عمومي سالانه بانک بيان داشت: براي سومين سال متوالي است كه بانك قرض الحسنه مهر ايران به همت اعضاي هيات مديره، مديران و كاركنان خود، به عنوان نخستين بانك در شبكه بانكي كشور مجامع عمومي خود را برگزار مي كند.
وی ادامه داد: باوجود شرایط دشوار اقتصادی در دو سال اخیر، منابع بانک طي سال هاي ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتيب به ميزان ۸۲ و ۵۵ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در دوره ۱۱ ساله، موفق به جذب شش میليون و ۷۳۶ هزار سپرده گذار شده است که سهم آن دردو سال اخير دو ميليون و ۱۶۲ هزار نفر، معادل ۳۲ درصد است.
دکتر اکبری با تاکید براینکه در مدت ۱۰ سال فعالیت بانك قرض الحسنه مهر ايران به بيش از چهار ميليون و ۴۷۴ هزار نفر تسهيلات قر ضالحسنه پرداخت شده است، تصريح كرد: حدود يك ميليون و ۹۸۲ هزار فقره از اين تسهيلات يعني معادل ۴۴ درصد از كل تسهيلات اعطايي ۱۱ ساله در دو سال اخير پرداخت شده است و بالغ بر يك ميليون و ۲۳۰ هزار فقره آن مربوط به سال ۱۳۹۷ مي باشد.
وی اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهرایران در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ مجوز فعاليت دائمي خود را از بانک مرکزي جمهوري اسامي ايران اخذ و پس از آن نيز مجوز مکتوب فعاليت ۵۳۰ شعبه در سراسر كشور را دريافت كرد.
دکتراکبری با تاکید بر تغییر رويکرد اعطاي تسهيلات قرض الحسنه از حوزه معيشت به حوزه هاي اشتغال و كارآفريني و حمايت از كالا و خدمات ايران، تصريح كرد: در سال گذشته، بانك برنامه ريزي منسجمي را براي تغيير رويكرد اعطاي تسهيلات از حوزه معيشت به حوزه هاي اشتغال و كارآفريني و حمايت از كالا و خدمات ايراني انجام داده است.
وی ادامه داد: این اقدامات مورد توجه نهادهای حمایتي از جمله کميته امداد امام خميني(ره)، بنياد برکت، بنياد مسکن انقلاب اسلامي، سازمان بهزيستي و… از يک سو و همچنين مراكز توليدي، صنايع خدماتي و بيمه، قرار گرفته است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با تاکید براینکه بانک قرض الحسنه مهر ايران در حوزه اشتغال، كارآفريني و كارگشايي با چند نهاد همكاري داشته است، گفت: همكاري با بنياد بركت براي اشتغال روستائيان در ۱۰ استان محروم كشور با پيش بيني ايجاد ۲۰ هزار شغل، همكاري با كميته امداد امام خميني (ره) براي اشتغال و كارگشايي براي بيش از ۱۱۶ هزار و ۳۶۱ نفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد از جمله تسهيلات اعطايي بانك در اين حوزه است.
وی ادامه داد: همکاری با معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در راستاي پرداخت تسهيلات اشتغال و کارگشايي به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار وهمکاري با سازمان بهزيستي کشور براي اشتغال حدود ۱۰ هزارنفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد نيز از ديگر اقدامات بانك در اين حوزه بوده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با تاکید براینکه در زمينه حمايت از کالا و خدمات ايراني نيز اقداماتي انجام شده است، گفت: انعقاد تفاهمنامه پرداخت تسهيلات قرض الحسنه با شركت هاي توليد كننده فرش دستباف ايراني، شركت نيرو محركه و شركت ملي پست، مركز گسترش فناوري اطلاعات ايران(مگفا) و مراكز توليدي مستقر در استان هاي غير از پايتخت فعاليتهاي بانك در حوزه حمايت از كالاي ايراني را شامل مي شود.
وی با تاکید براینکه بانک در سال های اخير، سياست انطباق سبد محصولات خود با سليقه مشتريان دنبال کرده است، گفت: مهمترين طرح هاي تسهيلاتي بانك شامل اندوخته خانواده مهر ايران، اندوخته بانوان مهر ايران، مهر آتيه نوين، ۲ در يك و همياران مهر است كه باهدف پاسخگويي به نيازهاي اقشار مختلف مردم اجرا شده است.
دکتر اکبری در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت های اجتماعی نيز بيان داشت: احداث مدرسه و خانه بهداشت روستايي و همچنين پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به آسيب ديدگان زلزله کرمانشاه، مشارکت در ساخت بيمارستان ۳۰۰ تخت خوابه بيماران اعصاب و روان، اعطاي وام هاي سبز قر ض الحسنه براي حمايت از محيط زيست وايجاد باشگاه خيرين با هدف هدايت نقدينگي خيرين براي رفع نيازهاي جامعه از جمله اين طرحهاست.
وی تصریح کرد: مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غيرعمد و حمايت از اشتغال آنها با پرداخت تسهيلات قرض الحسنه و توزيع اقلام و وسايل آموزشي و بهداشتي در مناطق محروم کشور از ديگر طرح ها در زمينه مسئوليت اجتماعي است.
بر اساس این گزارش، افزایش ۵۵ درصدی منابع قرض الحسنه بانک، افزایش ۶۴ درصدي تسهيلات عطايي نسبت به مدت مشابه، پرداخت بيش از يک ميليون و ۲۳۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه و افزايش تعداد مشتريان به بيش از ۶ ميليون و ۵۳۰ هزار نفر از دستاوردهاي سال ۱۳۹۷ بانک قرض الحسنه مهرايران اعلام شده است.

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۰۴/۲۴
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


                   
آخرین اخبار
لزوم بازنگری در شرایط پرداخت تسهیلات در وضعیت کنونی اقتصاد کشور
صعود تیم کوهنوردی بیمه دانا به قله ۴۸۱۱ متری سبلان
برگزاری دوره‌های آموزش نت بانک شرکتی برای مدیران مالی شرکت‌ها
پایان مردادماه، آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب های پس انداز بانک ملی ایران
اکران همزمان فیلم های سی‌ودومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان در سرپل ذهاب
واریز سود عملکرد سال مالی ۹۷ بانک سینا
“وملل” به سود رسید
شانزدهمین شماره نشریه ارتباط ایران زمین منتشر شد
احداث سي‌وسومين مدرسه “مهرنوين”
بانک رسالت هشت ساله شد
مأموریت بانک توسعه تعاون در طرح‌های توسعه‌ای حائز اهمیت است
اهدای ۶۲۰ جایزه به کاربران همراه بانک تجارت
جذب نمایندگی بیمه زندگی بیمه رازی
تسهیلات بانک گردشگری برای ساخت جدیدترین هتل تهران
برگزاری آزمون صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی در سرمد
ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت
حمایت بانک ایران زمین از بهره برداری خط تولید جدید شرکت فولاد اکسین اهواز
حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان و نوجوانان بر محور مسئولیت اجتماعی
کمک ۳۱۳ هزار میلیارد ریالی بانک ملی ایران به رونق بخش های اقتصادی
بورس کالا ظرفیت معامله کلیه محصولات کشاورزی را داراست
ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال حمل و نقل عمومی شهري
صدور نخستین بیمه‌نامه کوثر در دفتر پلیس+۱۰
عقد تفاهم نامه حمایت شرکت آسان پرداخت از فدراسیون دو ومیدانی برای چهارمین سال متوالی (۴ سال حمایت ۴ سال افتخار )
رشد ۳۲ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن
همایش نمایندگان بیمه رازی برگزار شد
حمایت بانک سینا از چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر
اعضای سامانیوم تسهیلات کارت اعتباری می‌گیرند
با «بله» در سواحل کیش قدم بزن!
تایید صلاحیت معاون مالی بیمه ‌کوثر
اظهار رضایت مدیرعامل ارتباطات سیار از عملکرد بانک ملت
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh