برنامه‌ریزی افزایش سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی بانک پارسیان

بانک و رسانه: دکتر کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به برنامه‌ریزی هیات مدیره برای افزایش سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی به منظور افزایش قدرت اعتباری و اعطای تسهیلات، گفت: بانک پارسیان به عنوان بانکی خصوصی در راستای ایفا مسوولیت‌های اجتماعی در سال گذشته ۲۵ هزار طرح در حوزه حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط را اجرایی کرد.

مدیرعامل بانک پارسیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: شاید بعد از ۵ سال، اولین سالی است که مجامع تمامی شرکت‌های زیرمجموعه بانک پارسیان تا پایان اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد .
وی افزود: بحمدالله در کل گروه سود مطلوبی شناسایی شده که با تصویب مجامع به استحضار مردم خواهند رسید و قصد ما نیز این است که مجمع عمومی بانک را در صورت امکان با توجه به محدودیت‌های کرونایی، نهایی شدن گزارشات حسابرسی و صدور مجوزات بانک مرکزی زودتر از موعد مقرر برگزار کنیم.
مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به برنامه‌ریزی افزایش سرمایه بانک پارسیان بیان داشت: موضوع مجوز افزایش سرمایه بانک که از سال گذشته پیگیر آن هستیم و گزارشات مربوطه تقدیم بانک مرکزی شده و حوزه نظارت بانک مرکزی نیز آن را تایید کرد که در مرحله صدور مجوز قرار دارد.
دکتر پرویزیان گفت: اگر این افزایش سرمایه انجام پذیرد، نسبت‌های نظارتی بانک، قدرت اعطای تسهیلات و قدرت حضور در بازار افزایش مطلوبی خواهد داشت . در سال گذشته بانک پارسیان اقدامات مهمی را در حمایت از تولید و اشتغال و نیز در جهت جلب اعتماد بیشتر سهامداران و سپرده‌گذاران انجام داد.
وی ادامه داد: از ۱۱ شرکتی که سال گذشته در بورس اوراق بهادار عرضه اولیه سهام شدند، ۲ شرکت مربوط به گروه پارسیان بودند و اول نماد اُپال بود که در بدترین شرایط بازار عرضه موفق و مثبتی را تجربه کرد .
مدیرعامل بانک پارسیان اضافه کرد: نماد دیگر عرضه شده لیزینگ پارسیان بود که در کنار عرضه‌های قبلی صورت گرفت . برای سال جاری نیز برنامه ریزی شده، تا نسبت به عرضه اولیه سهام برخی از شرکت‌های ارزشمند در مجموعه‌های سرمایه‌گذاری و مالی اقدام شود.
دکتر پرویزیان در ادامه افزود :مراحل مربوط به پذیرش و درج شرکت فولاد سبزوار نیز به عنوان یکی از شرکتهای متعلق به زنجیره ی فولادی مراحل پایانی را در سازمان بورس اوراق بهادار تهران طی می کند ، که با اتمام این مراحل قطعا بازده خوبی برای سهامداران بانک پارسیان متصور می توان شد .
امسال به حمدا… پروژه بزرگ پالایشگاهی عسلویه و مهر نیز به بهره برداری رسید که با توجه به سهم سی درصدی بانک پارسیان در شرکت پالایش پارسیان سپهر با محصولاتی شامل اتان، متان، پروپان و بوتان وسرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد یورو، وضعیت منابع و پورتفوی سهام بانک را بنحو بسیار مناسبی ارتقاء بخشیده است.
دکتر پرویزیان در حوزه اعطای اعتبار و تسهیلات گفت: اساس برنامه‌ریزی و حرکت بانک پارسیان بر اجرای سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی و فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه حمایت از تولید، رفع موانع و اشتغال‌زایی است، که با رعایت بهداشت اعتباری برنامه مناسبی تدوین و در حال اجرا است.
وی با اشاره به اجرای ۲۵ هزار طرح در حوزه حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط در سال ۹۹ توسط بانک پارسیان ادامه داد: امید است که این آمار را در حوزه حمایت از کسب و کارها بهبود ببخشیم و اقدام یک بانک خصوصی با محدودیت شعب در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، کار ارزشمند و کم‌نظیری است.
مدیرعامل بانک پارسیان ضمن امیدواری برای ارتقا ارائه خدمات به مشتریان و ارزش افزوده برای سهامداران با افزایش سرمایه و قدرت اعتباری در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی هیئت مدیره بانک مبنی بر افزایش سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی است که بایستی مجوز آن اخذ گردد.
دکتر پرویزیان با اشاره به مطالبات معوق بانک پارسیان گفت: در وصول مطالبات به رویه عدالت خواهی قوه قضائیه امیدواریم که اقدامات اصلاحی مناسبی انجام پذیرد. در بانک پارسیان به صورت سنواتی با مطالبات انباشته‌ برخی پرونده‌های مطرح در سطح ملی مواجه هستیم و خوشبختانه در سال‌های اخیر تعداد زیادی از این موارد حل و فصل شده است.
وی با اشاره به رسیدگی برخی از پرونده‌های معوق بانک در دادسرای مالی و پولی قوه قضاییه ادامه داد: امیدواریم با حل و فصل این پرونده‌ها گشایش مطلوبی رخ دهد و امیدواریم با رویه عدالت خواهی جاری قوه قضاییه منابع از دست‌رفته بانک توسط عده‌ای محدود را بازگردانیم و قطعا این اتفاق خواهد افتاد.
مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به برنامه‌ریزی کامل و جامع در خصوص مطالبات معوق، تصریح کرد: در جهت بهداشت اعتباری،نظارت بر عملیات اعتباری تلاش می کنیم ودر جهت، کنترل و وصول معوقات به منظور برگشت به چرخه اقتصادی مجدانه حرکت می کنیم.

نوشته شده در تاریخ : ۰۰/۰۲/۲۷
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
رییس هیات مدیره بانک خاورمیانه انتخاب شد
کمک ۵۰۰میلیون ریالی به خانواده کارکنان بیمه آسیا که در اثر کرونا فوت کرده اند
عملکرد مطلوب بانک سپه در حمایت از تولید و اشتغال همگام با اجرای پروژه ملی ادغام
بانک مرکزی ج.ا.ایران قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی را ابلاغ کرد
تقدیر از شرکت کنندگان در سیزدهمین نمایشگاه بوس،بانک و بیمه
تاکید دکتر کاردگر بر مشارکت گسترده کارکنان بیمه دانا در انتخابات پیش رو
مرکز آموزش و ترویج بانکداری اسلامی در بانک سینا ایجاد می شود
اهدای نشان عالی مسئولیت اجتماعی به روابط عمومی بانک سینا
تاکید عضو هیات عامل بانک ملی ایران بر پشتیبانی و حمایت از شرکت های تولیدی
توسعه همکاری های بانک پارسیان و ایرانسل
افتتاح مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای صنوگان شهرستان کهگیلویه
ارائه خدمات متفاوت هدف گذاری ۱۴۰۰ در بانک ایران زمین
انتصاب مدیر جدید امور کنترل داخلی و بازرسی بانک آینده
آمادگی بانک دی برای حمایت از ورزشکاران پیشکسوت
دعوت بانک ملی ایران به مشارکت حداکثری در انتخابات
ادامه برگزاری هفتمین جشنواره سالانه «بانک محبوب من» تا پایان خرداد ماه
طرح آمایش و توسعه شبکه شعب بانک سینا در سال ۱۴۰۰ اجرا می شود
سازمان تامین اجتماعی در حوزه ارتباطات رسانه ای برتر شد
تقدیر پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی از بیمه آسیا
مشارکت بانک ملت در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
فضای فکری تحول در صنعت بیمه نیازمند تغییر است
آغاز برگزاری سلسله مباحث تکنیک های بازاریابی و توسعه کسب و کار در بانک ملی ایران
طرح مهر بیمه رازی در جهت حمایت از شبکه فروش
آمادگی بانک توسعه صادرات برای ارائه خدمات و تسهیلات با نرخ ترجیحی
سرمایه ۱۶۰هزارمیلیارد ریالی شبکه بانکی و پولی تحت‌ پوشش بیمه کوثر
روی اعتبارتان حساب باز کنید
بیش از ۱۷٫۰۰۰ عضو کادر درمان از بانک آینده تسهیلات گرفتند
قانون جدید؛ کارآمد در احیای اعتبار چک و رفع مشکلات کسب و کار
حضور بانک ملت در نمایشگاه توانمندسازی شرکت های منطقه ماهشهر
شرکت بیمه آرمان و بیمیکا تفاهم نامه همکاری امضا کردند
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh