تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد با تامین مالی بانک ملی ایران

بانک و رسانه: صنعت فولاد کشور طی چهار دهه اخیر با تامین مالی و تخصیص اعتبار بانک ملی ایران و توان متخصصان و صنعتگران داخلی به تکمیل زنجیره ارزش و آنچه هدف گذاری کرده بود نظیر؛ خودکفایی، بومی سازی، رونق تولید، توسعه ظرفیت ها، ارزآوری و جلوگیری از خام فروشی دست یافت.

به گزارش بانک و رسانه به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، فولاد صنعتی راهبردی است به‌گونه‌ای که مصرف سرانه فولاد به ‌عنوان شاخص صنعتی بودن یک کشور محسوب می شود. در کشور ما نیز قبل از انقلاب اسلامی تولید فولاد با روش های متنوع حداکثر به ۵۰۰ هزار تن می رسید اما امروز در چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ ظرفیت تولید فولاد ایران به دست متخصصان جوان و با حمایت های همه جانبه و پشتیبانی بی دریغ بانک ملی ایران از مرز ۳۰ میلیون تن در انواع مختلف گذشته و در جمع ۱۰ کشور بزرگ تولیدکننده فولاد دنیا ایستاده است.

بانك ملی ایران طی سال های اخير صنعت فولاد کشور را در مسیر توسعه حمایت کرده و با حضور در بخش‌های مهم تولید این صنعت نقش بسیار مهمی در رشد و شکوفایی صنعت فولاد ایفا کرده است، به ‌گونه‌ای که در تامين مالي و گشایش اعتبارات اسنادی پروژه ها و طرح های توسعه ای شرکت های مهم و موثری از جمله ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و شرکت فولاد علویجه که یک سرمایه ارزشمند ملی و به عنوان قطب تولید فولاد خام و مقاطع کشور هستند و سهم بالای ۷۰ درصدی تولید فولاد ایران بر دوش این شرکت ها است، مشارکت فعال داشته است.

با حمایت های صورت گرفته، این شرکت ها ضمن تامین نیازهای داخل توانسته اند سه هزار صنعت پایین ‌دستی را تغذیه و برای هزاران نفر فرصت شغلی فراهم کنند.

همچنین صنعت فولاد ایران توانسته به پشتوانه بانک ملی ایران که به عنوان حامی صنعت شناخته شده ضمن تکمیل زنجیره ارزش، جای خود را در بازارهای جهانی حفظ کند.

صنعت فولاد ایران با تامین مالی بانک ملی ایران در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد خام را هدف‌گذاری کرده که با ارتقای ظرفیت تولید، جایگاه ایران در صنعت فولاد از رتبه دهم کنونی به رتبه هفتم در سطح جهان ارتقا خواهد یافت.

حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران با تقدیر از بانک ملی ایران برای اقدامات مهم و مؤثر این بانک در حمایت از تولید ملی اظهار داشت: بانک ملی ایران به عنوان بانک حامی حوزه تولید و صنعت کشور، نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در جهت ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی ایفا کرده که توانسته به افزایش فرصت های اشتغالزایی، رونق تولید، ارزآوری، عدم وابستگی، رشد صادرات، خودکفایی کشور در تولید محصولاتی خاص و مورد نیاز، محرومیت زدایی مناطق و جلوگیری از خام فروشی محصولات استراتژیک و …. در کشور کمک کند.

وی با بیان این که برآیند حمایت از تولید ملی، توسعه کشور خواهد بود، تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند، می توان با بهبود و رونق تولید، فرصت و زمینه اشتغالزایی هزاران نفر را ایجاد کرد.

مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اصفهان با تاکید بر این که در حال حاضر زیرساخت های موجود در بانک ملی ایران برای بهبود و رونق تولید در کشور قابل توجه است، گفت: عمده مشکلات واحدهای صنعتی نبود سرمایه است که با اجرای سیاست های اعتباری و تخصیص اعتبارات توسط بانک ملی ایران تولید این واحدهای صنعتی رونق و بهبود یافته است.

لازم به ذکر است، شرکت ذوب‌آهن اصفهان، نخستین و بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران است که با ظرفیت ۳ میلیون تن محصول نهایی، انواع مقاطع، فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند و محصولات کارخانه این شرکت به بیش از ۲۳ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می‌شوند. شرکت فولاد مبارکه نیز ظرفیت تولید سالانه بیش از ‌۱۰میلیون تن انواع محصولات فولادی تخت گرم و سرد نوردیده، قلع‌اندود، گالوانیزه و رنگی را دارد. 

نوشته شده در تاریخ : ۹۸/۱۱/۱۵
دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤال امنیتی *


آخرین اخبار
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه آرمان برگزار شد
برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک شهر به زمان دیگری موکول شد
مجمع سالانه موسسه ملل به زمان دیگری موکول شد
مجمع “آپ” ۸۰ ریال سود تقسیم کرد
با رای مثبت سهامداران،صورت های مالی سال ۱۳۹۹ بانک پارسیان تصویب شد
اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک ملت در سال ۱۴۰۰
خدمات شبانه روزی بیمه رازی در ایام تعطیلات کرونایی
کشیک شعب بانک‎آینده در استان‎های تهران و البرز
خدمت‌رسانی شعب کشیک و ستاد بانک سینا به هم وطنان در ایام تعطیل مرداد ماه
اطلاعیه بیمه آسیا در مورد ارائه خدمات پرداخت خسارت در استان های تهران و البرز
چالش اینستاگرامی نمایندگان بیمه رازی
ایران زمین،بانکی که به شما نزدیک‎ است
بانک سینا؛ بانکی خوشنام و نمونه در نظام بانکی است
٦ راهکار بورس کالا برای تسهیل تامین مالی تولید
ورود مستقیم بیمه کوثر به سرمایه‌ گذاری در صنایع بزرگی مانند پتروشیمی
اعلام شش شعبه کشیک بانک دی در استان‌‌های تهران و البرز
بانک‌های تهران و البرز تعطیل شدند
انتصاب مشاور و سرپرست مدیریت ریسک و اکچوئری بیمه آرمان
آمادگی بیمه ایران برای اجرای سند راهبردی با اجماع تمامی ذینفعان کلیدی شرکت
اقدامات بین المللی بانک توسعه صادرات ایران
شعب منتخب کشیک بانک سپه در استان‌های تهران و البرز
دیدار کارگزاران فعال خراسان رضوی با دکتر مصطفوی
«هپ» با چهره جدید آمد!
طرح «دعوت به آینده»؛ پاداش بانک آینده به مشتریان فعال
خبری از تزریق واکسن به کارمندان بانک نیست
تقدیر از بانک پارسیان به عنوان یاور اشتغال
«هفت‌ گنج» بانک صادرات ایران برندگان خود را شناخت
بانک سپه جزو بانک‌های برتر در اشتغال‌زایی برای محرومان
بانک سامان، برای سومین سال متوالی محبوب‌ترین بانک ایران شد
بانک آینده حامی سنت حسنه ازدواج
نظرسنجی

آیا کاهش نرخ سود بانک ها به نفع اقتصاد ایران است؟

View Results

Loading ... Loading ...
gh